Klątwa ćwierćfinału trwa. Polscy siatkarze przegrywają z Francją

Niestety, ale medalu w siatkówce Polska na tych igrzyskach nie zdobędzie. Nasi siatkarze przegrali mecz ćwierćfinałowy z Francją (2:3) i odpadają z rywalizacji o podium.

Wtorek był świetnym dniem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w wykonaniu Polaków. Najpierw srebrny medal zdobyły nasze kajakarki, później brąz w zapasach wywalczył Tadeusz Michalik. W konkursie rzutu młotem na najwyższym stopniu podium stanęła Anita Włodarczyk (trzecie złoto z rzędu), a brąz trafił w ręce Malwiny Kopron. Na koniec dnia musieliśmy jednak przełknąć gorycz porażki siatkarzy.

W ćwierćfinale „biało-czerwoni” mierzyli się z Francuzami. Ekipa prowadzona przez Vitala Heynena byli zdecydowanym faworytem tego starcia. Mecz rozpoczął się od prowadzenia naszej reprezentacji, jednak „Trójkolorowi” wyrównali stan spotkania w kolejnym secie. Polska ponownie wyszła na prowadzenie, jednak przeciwnicy doprowadzili do tie-breaka. W piątym secie rywale grali jak z nut i nie popełniali praktycznie żadnych błędów. Ostatnia odsłona 1/4 finału zakończyła się wynikiem 15:9 na korzyść Francji, która w półfinale zmierzy się z Argentyną. Polacy w całym spotkaniu zdobyli zaledwie 6 punktów po bloku.

Porażka oznacza koniec marzeń o medalu. Klątwa ćwierćfinału nadal trwa – na ostatnich sześciu IO nasi siatkarze kończyli udział w turnieju w ćwierćfinale.