Na te słowa wszyscy czekali! Ważna deklaracja Zbigniewa Bońka…

Gdy odpowiednio przyłoży się ucho i posłucha wysoko postawionych działaczy PZPN, nie można wykluczyć, że Jerzy Brzęczek uzyska awans na Euro 2020, ale nie pojedzie z drużyną na turniej - sugerował jeszcze we wrześniu dobrze poinformowany dziennikarz “Weszło” Krzysztof Stanowski. Szef polskiej piłki - Zbigniew Boniek właśnie jednoznacznie uciął te spekulacje.

Należy powiedzieć otwarcie: o ile cierpliwość związkowych działaczy wobec selekcjonera nie była jeszcze na zupełnym wykończeniu, to jednak w ich głowy również wdzierała się poważna wątpliwość dokąd – pomimo korzystnych wyników – zmierza reprezentacja Polski. Choć z PZPN płynął spójny przekaz, jednoznacznie wspierający Jerzego Brzęczka, nie jest tajemnicą, że na korytarzach związkowych dało się wyczuć tę samą niepewność, jaką mieli dziennikarze oraz kibice.

Odbierz 20 PLN na start w LV BET
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Październikowe spotkania, w których bez większych problemów – i znów bez straty gola – zapewniliśmy sobie komplet punktów i awans na turniej, bardzo mocno uspokajają nastroje. Mecz z Macedonią był bodaj najlepszym, jaki zagraliśmy w trakcie eliminacji i na tym etapie scenariusz wymiany selekcjonera jeszcze przed wyjazdem na Euro zupełnie nie ma racji bytu. Potwierdza to sam Zbigniew Boniek w rozmowie z “Super Expressem”.

“Nie ma takiej możliwości! Na Euro 2020 pojedziemy z Jurkiem Brzęczkiem. Mówię to z pełną odpowiedzialnością. Ostatni mecz z Macedonią Północną był jednym z najlepszych tej kadry i wierzę, że będziemy grać lepiej (…) Pozbieraliśmy się psychicznie. Z mistrzostw świata w Rosji wrócił wrak zespołu, drużyna była wypalona. Nie żeby była to wina Adama Nawałki, po prostu coś się skończyło. Musiałem wybrać kogoś, kto odbuduje zespół zwłaszcza od strony mentalnej i to się udało”.

Komentatorzy i dziennikarze byli niemal przekonani, że do szybkiej zmiany selekcjonera nie dojdzie również dlatego, że Boniek – który ego ma duże i nie lubi się przyznawać do błędów – musiałby uznać ten projekt za własną, personalną porażkę.

Dziś to już czysto teoretyczne dywagacje. Ostatnimi meczami kadra zyskała sporo paliwa i dobrej energii, by w listopadzie w odpowiednim stylu zakończyć rok kolejnymi zwycięstwami.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem