Kibicuje Legii, chociaż zasiada w Radzie Nadzorczej… innego klubu Ekstraklasy. Kibice wściekli

- Najpiękniejsze dni! Mocno ⁦@LegiaWarszawa - twitt o takiej treści normalnie nie wzbudziłby większego zainteresowania. Ot, jeden z wielu wspierających ostatnią polską drużynę w europejskich pucharach. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że... napisał go członek Rady Nadzorczej Zagłębia Lubin. 

Kibicowanie jednemu klubowi i praca na rzecz jego rywala w rozgrywkach? Konflikt interesów jest widoczny nie tylko dla postronnych obserwatorów, ale przede wszystkim drażniący dla fanów „Miedziowych”. Okazało się bowiem, że jeden z czterech członków Rady Nadzorczej klubu najwyraźniej ściska kciuki za przeciwnika Zagłębia. I to w dodatku takiego, do którego w Lubinie – w przeciwieństwie do choćby Arki Gdynia – nie pała się wielką sympatią.

We władzach klubu KGHM Zagłębie Lubin znajdujemy prezesa Zarządu, Mateusza Dróżdża, oraz czterech członków Rady Nadzorczej. Przewodniczącym jest Marcin Lewiński, a członkami: Krzysztof Nitkowski, Witold Kulesza i Mariusz Chłopik. Twitterowa aktywność tego ostatniego mocno nie spodobała się kibicom „Miedziowych”.

W nowym sezonie Mariusz Chłopik dodał kilka postów wspierających Legię Warszawa. O Zagłębiu nie napisał ani jednego…

 

Obie drużyny kilka dni temu spotkały się przy Łazienkowskiej. Legia wygrała z Zagłębiem 1:0, a Chłopik miał przynajmniej na tyle oleju w głowie, że swojego wsparcia dla stołecznego klubu akurat przed, w trakcie i po spotkaniu nie pokazywał. W tym sezonie zrobił to jednak już niejednokrotnie, co wprawia w zły nastrój kibiców Zagłębia, którzy dają o tym znać nawet pod tekstem o transferze Patryka Tuszyńskiego.

„Zabieraj razem ze sobą tego wafla z RN”, „Temu panu z rady nadzorczej grzecznie proponujemy szybki transfer do Legii!” – takie komentarze można przeczytać na stronie mkszaglebie.pl.

– No to gość ma ładne wyczucie, w Lubinie bieda – prezydent czyści ZL a temu się kluby po…. Myślę że koleżka powinien poddać się szybciutko do dymisji… – dodał inny. – Na zebraniach rady nadzorczej Zagłębia Lubin też Pan trzyma kciuki za Legię i siedzi w jej szaliku? – zapytał kolejny, tym razem na Twitterze.

Złości kibiców KGHM Zagłębia dziwić się nie można. Zasiadanie we władzach jednego klubu nie może łączyć się z sympatią do innego, w dodatku mocno wyrażaną publicznie. Mnóstwo ludzi chciałoby być na jego miejscu, pracować na rzecz ukochanego klubu, dbać o jego dobro. Trudno mieć do nich pretensje, że nie podoba im się fakt, że robi to ktoś, kto dobrze życzy innemu zespołowi. To trochę tak, jakby ożenić się z kobietą, która nieco bardziej pragnie szczęścia innego faceta.

Nawet jeśli jest dobrą żoną, tak jak Chłopik może być dobrym członkiem Rady Nadzorczej… Tak nie wypada. Tak nie przystoi. Tak się nie robi.

Płacisz tylko 1/2 podatku
Polski Bukmacher Sp. z o. o. posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez MF. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.