W miniony weekend, zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki, rozegrał kolejny, wyjazdowy mecz ligowy. Tym razem przeciwnikiem Lechistów, była drużyna Pelikana Łowicz. Poniżej prezentujemy opis wydarzeń pozaboiskowych, widzianych z perspektywy gości z Tomaszowa Mazowieckiego: Powoli opadają emocje po przegranym meczu zielono-czerwonych w Łowiczu. Nie da się ukryć, że tomaszowianie rozegrali najsłabsze spotkanie w sezonie i zasłużenie ponieśli

W miniony weekend, zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki, rozegrał kolejny, wyjazdowy mecz ligowy. Tym razem przeciwnikiem Lechistów, była drużyna Pelikana Łowicz. Poniżej prezentujemy opis wydarzeń pozaboiskowych, widzianych z perspektywy gości z Tomaszowa Mazowieckiego:

Powoli opadają emocje po przegranym meczu zielono-czerwonych w Łowiczu. Nie da się ukryć, że tomaszowianie rozegrali najsłabsze spotkanie w sezonie i zasłużenie ponieśli wysoką porażkę. Niestety wynik to nie jedyne negatywne emocje jakie z Łowicza wywiózł nasz zespół, kibice i pracownicy. Wszystko przez postawę miejscowych kibiców, którzy zachowywali się wręcz skandalicznie w stosunku do wszystkich osób związanych z naszą drużyną.

Na samym początku pragniemy zaznaczyć, że przez Zarząd, zawodników, oraz pracowników Pelikana Łowicz wszyscy zostali przyjęci bardzo dobrze. Zachowania dotyczą tylko miejscowych kibiców zasiadających na trybunach.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem łowicka widownia dała znać o swoim braku kultury. Podczas zajmowania miejsc w arogancki sposób miejscowi przy użyciu wulgarnych słów zaczęli wyganiać z miejsc kibiców oraz działaczy z Tomaszowa Mazowieckiego. Rozumiemy, że niektórzy posiadali karnet na dane miejsce, ale można było zwrócić uwagę znacznie kulturalniej.

Wraz z rozpoczęciem spotkania zawodnicy oraz zasiadający na trybunach sympatycy Lechii byli obrzucani wulgaryzmami. Starsi kibice przy każdej możliwej okazji starali się zakłócić odbiór widowiska przez tomaszowskich fanów. Bezczelność starszych osób posuwała się nawet do prób przerwania relacji tekstowej, którą przeprowadzali redaktorzy naszej strony. Zasiadający tego dnia na trybunach zawodnicy Lechii również nie mieli łatwego życia, słysząc co chwila obelgi pod swoim adresem.

Po każdej strzelonej bramce fani gospodarzy odwracali się do tomaszowskich kibiców i przy użyciu wulgarnych gestów celebrowali swoją radość.  Warto wspomnieć, że na widowni pojawił się również Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko, który również został potraktowany przez miejscowych w nieładny sposób. Oficjel wyraził swoją degustacje zachowaniem kibiców. Schodzącym z boiska piłkarzom również słownie się oberwało. Najlepiej zachował się Kamil Szymczak, który przyjął wszystko z uśmiechem i wyciągniętym do góry kciukiem. Tym gestem nasz piłkarz wyraził swoje współczucie nad niskim poziomem inteligencji łowickich kibiców.

Dlaczego postanowiliśmy się odnieść do tych sytuacji? Wszystko ze względu na to, że jeszcze nigdy nie spotkaliśmy się z podobnymi wydarzeniami na żadnym stadionie. W tym sezonie wzorowo zachowywali się m.in. kibice w Zambrowie, czy nawet Bielsku Podlaskim. Jeszcze na żadnym obiekcie nie doświadczono takiego braku kultury.

 

Zarząd KP RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem