Kibice „zrzucą się” na…nowego hokeistę

O przywiązaniu kibiców do ukochanego klubu i pomaganiu mu w ciężkich momentach można by napisać kilka doktoratów. Tylko w ostatnich miesiącach sympatycy Widzewa pobili rekord w ilości zakupionych karnetów, mimo że zespół gra zaledwie na 4 poziomie rozgrywkowym, fani Wisły Kraków zasłynęli akcją #12BOHATER, a środowisko kibicowskie pomogło w ocaleniu klubu siatkówki w Trójmieście. Klubem który został stworzony przez kibiców dla kibiców jest MH Automatyka Gdańsk, kultywujący tradycje Stoczniowca. Ostatnio władze klubu wpadły na nietypowy pomysł jak wzmocnić kadrę zespołu.

Wanted !

W ten oto sposób zainaugurowano akcję „Poszukiwany” mającą na celu zebranie środków na zakontraktowanie zawodnika, który byłby w stanie realnie wzmocnić kadrę zespołu występującego w Polskiej Lidze Hokeja.


Zbiórkę środków klub przeprowadzi za pomocą strony zajmującej się akcjami crowdfundingowymi, fans4club.com.pl.

– To nie jest nasza pierwsza akcja tego typu. Dwa lata temu zaproponowaliśmy kibicom podobną, wówczas celem było zebranie 20 tysięcy złotych na nowe stroje dla zawodników i wówczas to się udało. Teraz wyszliśmy do nich jeszcze raz. Dochód ze sprzedaży unikatowych gadżetów pozwoli nam na zakontraktowanie nowego obrońcy. Czegoś takiego jeszcze u nas nie było, dotychczas zbierano raczej na cele bardziej namacalne. Ten też jest namacalny, chociaż nie rzeczowy, tylko ludzki. Przy okazji chcemy pokazać fanom, że oni także mają wpływ na to, kto gra w ich ukochanej drużynie – mówi Arkadiusz Bruliński, wiceprezes zarządu MH Automatyki Gdańsk.

Kibice chcą pomagać

Tym razem do zebrania jest kwota dwukrotnie większa. 40 tysięcy to koszt uzyskania licencji zawodnika, międzynarodowa opłata za transfer, wynagrodzenie oraz wynajęcie mieszkania. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem w środowisku, ponieważ fani gdańskiego klubu hokejowego chętnie pomagają swojej drużynie. Niespełna dwie doby wystarczyły, żeby zebrać ponad ¼ potrzebnej kwoty.

– Analizując naszą grę w obecnym sezonie doszliśmy do wniosku, że wśród czołowych drużyn ligi nie wypadamy najlepiej w statystykach gry w obronie, w osłabieniu, czy też grając w przewadze. Znamy tego przyczynę, brakuje nam przynajmniej jeszcze jednego ofensywnego obrońcy, który z jednej strony dobrze broni, z drugiej potrafi dobrze podać czy celnie strzelić. Dlatego w porozumieniu ze sztabem szkoleniowym zdecydowaliśmy się na zbiórkę crowdfundingową – tłumaczy Arkadiusz Bruliński.

Pomorski Klub Hokejowy powstał w 2014 roku, żeby zapełnić lukę, jaka powstała w wyniku upadku drużyny seniorów gdańskiego Stoczniowca. Początki były trudne, bo zawodnicy grali za darmo. Pensji nie pobierają też członkowie zarządu MH Automatyki. Klub stopniowo, krok po kroku, odbudowuje swoja pozycję w krajowym hokeju, głównie za sprawą zaangażowania właśnie ze strony kibiców oraz sponsorów. Z sezonu na sezon organizacja i warunki funkcjonowania drużyny są coraz lepsze, podobnie jak osiągane wyniki. Wygląda na to, że kibice po raz kolejny pomogą hokeistom uczynić kolejny krok w drodze na szczyt.

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem