Kibice Interu napisali list do Lukaku. Nadaje się do programu „Nie do wiary”

W minioną niedzielę Inter Mediolan pokonał na wyjeździe Cagliari 2:1, między innymi dzięki trafieniu z rzutu karnego Romelu Lukaku. Belg bez problemu trafił do siatki, choć bardziej od tego faktu po sieci rozniosły się wieści o zachowaniu kibiców z Sardynii, którzy dla zdeprymowania rywala, buczeli i imitowali w jego kierunku odgłosy małpy. Cały świat obwieścił rasistowski skandal. Poza... kibicami Interu, którzy postanowili napisać list do Romelu Lukaku.

Przedstawiciele Curva Nord postawili w nim na kibicowską solidarność i stwierdzili, że takie zachowanie jest… W zasadzie normalne. To część włoskiej stadionowej tradycji.

„Bardzo nam przykro, że pomyślałeś, iż to co się wydarzyło w Cagliari, to przejaw rasizmu. Musisz zrozumieć, że Włochy nie są jak wiele innych krajów europejskich, w których rasizm jest PRAWDZIWYM problemem. Rozumiemy, że tak może ci się wydawać, ale tak nie jest. We Włoszech używamy pewnych sposobów jedynie w celu pomocy drużynie i staramy się sprowokować przeciwników do błędu (…) Kibice na stadionach zachowują się inaczej niż w prawdziwym życiu. Zapewniamy, że to, co mówią lub robią przeciwko czarnoskóremu graczowi, nie jest tym, co powiedzieliby lub zrobili na co dzień”.

https://twitter.com/FutbolBible/status/1168388079658258432?s=20

Fani Interu najwyraźniej wymyślili sobie, że stadiony piłkarskie są jakąś magiczną enklawą, w której nie panują te same warunki, ani te same standardy, jak gdziekolwiek na zewnątrz. Można tam robić rzeczy poniżej ludzkiej godności i śmiało tłumaczyć to chęcią pomocy drużynie.

To w sumie całkiem nieźle koresponduje z opinią, jaką niedawno w szczerym wywiadzie wyraził bramkarz Bournemouth Asmir Begović, stwierdzając, że „tylko na stadionach piłkarskich 50 tysięcy ludzi jest w stanie wyzywać sędziego od najgorszego gów…”. Twierdził, że atmosfera piłkarskich boisk jest dla niego ohydna i nie ma zamiaru zapoznawać z nią swoich dzieci.

Na koniec przypomnijmy, że reprezentanci Sardynii w Serie A mają już w ostatnich latach na koncie pełną paletę (nie)rasistowskich występków. Dzięki oświadczeniu kibiców Interu, przynajmniej wiemy, że nie ma czym dłużej się martwić…

Ktoś tylko musi jeszcze przekonać do tego samego Lukaku, którego oświadczenie jest akurat w zupełnie przeciwnym, piętnującym tonie i zachęca federacje piłkarskie na całym świecie do wyciągania poważnych konsekwencji z tego typu form dyskryminacji.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem