Khalidov VS Materla 2? „Wygram w Łodzi i czas na rewanż”

Mamed Khalidov zmierzy się z Tomaszem Narkunem w walce wieczoru podczas gali KSW 42. Tuż przed tym pojedynkiem w klatce zobaczymy Michała Materlę. Jeżeli Cipek wygra te starcie i górą będzie Czeczen z polskim paszportem, to niewykluczone, że obaj panowie znowu zmierzą się między sobą. Jest przynajmniej sporo znaków, które na to wskazują.

Wszyscy pamiętają historię sprzed kilku lat, gdy obaj panowie deklarowali, że na pewno nigdy ze sobą nie zawalczą. Wielokrotnie podkreślali, że przyjaźń jest ważniejsza i nic nie jest w stanie tego zmienić. Przyjaźń została, ale nie przeszkadzało to w tym, aby podczas gali KSW 33 Khalidov z Materlą ostatecznie stanęli w klatce naprzeciwko siebie. Pojedynek był anonsowany na największe wydarzenie w kilkunastoletniej historii federacji i tak też się stało – trudno było sobie wyobrazić coś, co będzie w stanie bardziej zainteresować kibica mieszanych sztuk walki w naszym kraju. Walkę szybko wygrał Mamed, który pokazał, że znajduje się poziom nad panującym wtedy mistrzem kategorii średniej.

Najbardziej ludzi interesowało, jak będzie wyglądał pojedynek dwóch dobrych kumpli. Aspekt sportowy schodził na dalszy plan. Każdy próbował wczuć się w sytuację, w której musiałby zrobić wszystko, aby pokonać swojego dobrego kolegę. Jak wtedy by się zachował i czy byłby w stanie zrobić wszystko, aby wyrządzić mu krzywdę.

Minęło trochę czasu, KSW od tamtej edycji za dokładnie siedem dni zorganizuje kolejną galę, a temat wraca jak bumerang. Khalidov w klatce zmierzy się z Narkunem, czyli klubowym kolegą Materli. Obaj panowie ze Szczecina razem przygotowywali się do walki w Łodzi, więc można się domyślać, że Cipek przekazywał swoje wskazówki nie tylko z pojedynku z czeczeńskim zawodnikiem, ale i również ze wspólnych treningów, których odbyło się w przeszłości wiele. Narkun notował wszystkie rady starszego kolegi i wiedzę chłonął jak gąbka. Wszystko po to, by 3 marca pokonać niezwyciężonego jak do tej pory w klatce KSW zawodnika.

 

Skąd w ogóle taka teza, że rewanż pomiędzy Khalidovem i Materlą wisi w powietrzu? KSW wypuściło niedawno trailery promujące galę w Łodzi. Zapowiedź walki z udziałem Cipka w dużej mierze nawiązuje do KSW 33 i jego pojedynku z Mamedem. Sam Materla powiedział, że po zwycięstwie ma nadzieję na rewanż ze swoim kolegą (od 3:15):

Khalidov również nie pozostał bierny w czułościach względem Cipka, gdyż na swoim profilu na Instagramie zaczął odkopowywać stare pojedynki, w którym brał udział również Materla. W ciągu ostatnich kilku dni dwa z jego sześciu postów były skierowane właśnie do Cipka, którego zawodnik z Olsztyna serdecznie pozdrawia. W tej serdeczności nie ma kszy szyderki.

KSW podczas ostatnich gal stawiało na bardzo mocne pojedynki wieczoru. Podczas gali na Stadionie Narodowym postanowiono skonfrontować dwóch mistrzów, czyli Mameda i Borysa Mańkowskiego. Później naprzeciwko siebie wystąpili Mariusz Pudzianowski i Jay Silva, w Katowicach ponownie Mańkowski i Roberto Soldic. W Łodzi znowu będziemy świadkami starcia mistrzów z dwóch różnych kategoriach, mimo że stawką tej walki nie będą pasy mistrzowskie. Na horyzoncie widać już konfrontacje Pudzianowskiego z Karolem Bedorfem, a KSW zadeklarowało, że w 2018 roku odbędzie się aż pięć gal. By każda biła rekordy oglądalności, potrzebne są głośne nazwiska i emocjonujące starcia. Niewątpliwie takim byłaby ponowna konfrontacja Khalidova z Materlą. Różnica polega na tym, że przed pierwszą walką nikt jej nie chciał. Teraz jedna ze stron jest bardzo zdeterminowana, by do niej doszło.

Co jeżeli wygra Narkun? Trudno powiedzieć, tu temat wygląda inaczej, mało kto pewnie taki wariant zakłada, ale może… Narkun zmierzyłby się z Materlą? Tu tylko spekulacja bez żadnego pokrycia. Może rewanż? Nie wiadomo – głośno myślimy. Na pewno karuzela o nazwie KSW kręci się coraz szybciej. Kto na nią nie wsiada, ogląda z dołu poczynania szczęśliwców, którym udało się zająć wygodne miejsca i zapiąć pasy.

3 marca, Łódź |KSW42 – pojedynek wieczoru:

Mamed Khalidów: 1,6

Tomasz Narkun: 2,2

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem