Khalidov faworytem walki z Narkunem zdaniem LV BET. Ale niewielkim…

Choć do gali KSW 42 w Łodzi pozostało jeszcze ponad miesiąc, organizatorzy z dumą i lubością odkrywają kolejne karty, a kibice coraz mocniej zacierają ręce. Wyniki sześciu pojedynków można już obstawiać u naszego sponsora, firmy LV BET, który może się pochwalić największą ofertą w Polsce na tę galę.

Gdy tylko ogłoszono walkę wieczoru, kibice zaczęli się zastanawiać, jak rozłożą się kursy bukmacherów. Z jednej strony Mamed Khalidov to absolutna ikona polskiego MMA, zawodnik niezwykle doświadczony i niepokonany od przeszło ośmiu lat. Z drugiej jednak młodszy, mniej dotknięty kontuzjami, silniejszy fizycznie Tomasz Narkun. Dużo niewiadomych towarzyszy tej walce, ale bukmacherzy za faworyta uznali jednak bardziej znanego z fighterów. Kurs na wygraną Khalidova to 1.60, na Narkuna – 2.20.

Dla pochodzącego z Czeczenii zawodnika będzie to powrót po nienajlepszej w jego wykonaniu walce z Borysem Mańkowskim, której wynik wielu uznaje za kontrowersyjny. Podobne głosy towarzyszyły jego wcześniejszemu starciu na KSW, z Azizem Karaoglu.

Z kolei robiący furorę w kategorii półciężkiej Narkun ma za sobą spektakularną wygraną z mocnym Marcinem Wójcikiem, którego efektownie poddał sekundę przed końcem 1. rundy duszeniem trójkątnym. Była to jego 5. wygrana z rzędu. Skreślanie go w walce z Khalidovem byłoby więc grubą przesadą.

Drugim najważniejszym pojedynkiem gali w Atlas Arenie będzie starcie walecznego Michała Materli z Brytyjczykiem Scottem Askhamem, solidnym strikerem walczącym z odwrotnej pozycji. Materla w ubiegłym roku – z powszechnie znanych pobudek – bił się tylko raz i bez problemu odprawił średnio dysponowanego Paulo Thiago.

Askham to jednak wyższa półka, zawodnik jeszcze niedawno zatrudniony w UFC, który toczył w największej organizacji świata zacięte boje. Dobrze wie o tym Krzysztof Jotko, z którym Askham przegrał niejednogłośnie w 2015 roku. Ostatnio 29-latek z Doncaster wrócił na ścieżkę zwycięstw, pokonując znanego polskim fanom Luke’a Barnatta.

Jego pojedynek z Materlą może przynieść ogromne emocje. Bukmacherzy wyżej oceniają szanse Polaka, na którego wygraną kurs wynosi 1.38. Askham (kurs 2.85) nieraz jednak wygrywał walki z pozycji underdoga i możemy być pewni, że i tym razem ta rola nie wpłynie na niego przytłaczająco.

Pojedynek o pas wagi lekkiej pomiędzy Mateuszem Gamrotem i Grzegorzem Szulakowskim faworyta ma jednego i jest nim oczywiście „Gamer”. Jeden z najlepszych zawodników MMA w Polsce bez podziału na kategorie wagowe w świetnym stylu pokazał się w rewanżowym starciu z Normanem Parke’m i choć nie mógł dopisać do swojego rekordu kolejnej wygranej (walkę uznano za nieodbytą), to kibice byli zachwyceni jego poziomem walki. Niepokonany w 13 potyczkach Gamrot zmierzy się z popularnym „Szulim”, który w karierze przegrał tylko raz i to w 2012 roku, a ostatnio w pełni zdominował uznanego Kamila Szymuszowskiego. Bukmacherów nie przekonał jednak na tyle, by szanse obu panów na wygraną ocenili podobnie. Kurs na triumf Gamrota wynosi 1.25, a na Szulakowskiego – 3.60.


W LV BET znajdziemy jeszcze kursy na trzy pojedynki – Łukasza Jurkowskiego z Martinem Zawadą, Karoliny Owczarz z Pauliną Raszewską oraz Marcina Wójcika z Chrisem Fieldem. Dla każdego z nich ten pojedynek ma inną wartość – „Juras” chce się zrewanżować Niemcowi za porażkę na KSW 6, Owczarz wraca do sportu po dłuższym flircie z dziennikarstwem, a Wójcik zechce udowodnić, że nie należy go oceniać jedynie poprzez pryzmat pechowej porażki z Narkunem.

Najtrudniejsze zadanie czeka chyba Owczarz, bowiem długi rozbrat ze sportem oraz brak doświadczenia w innych formułach walki niż boks działa na jej niekorzyść. To dlatego do pojedynku w rodzinnym mieście przystąpi jako underdog. Kurs na jej wygraną wynosi 2.50.

Marcin Piechota

Pełna oferta LV BET na KSW 42 po kliknięciu w banner

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem