Kategoria ciężka największą zmorą KSW?

Fernando Rodriques JR podpisał kontrakt z federacją DKW Fight Night i w klatce pojawi się 5 maja w Legionowie. Brazylijczyk w KSW stoczył trzy pojedynki - pierwszy wygrał z Karolem Bedorfem i został mistrzem federacji w kategorii ciężkiej, dwa kolejne przegrał przed czasem - z Marcinem Różalskim i Michałem Andryszakiem.

Jeszcze w grudniu Brazylijczyk mówił, że została mu w kontrakcie jedna walka w KSW, ale już dziś wiemy, że jego przyszłość będzie wyglądała inaczej. Zawodnik, który przebojem zdobył serca wszystkich kibiców w Polsce, okazał się być gorszy, niż pierwotnie zakładano. Wiele osób jeszcze niedawno prognozowało, że to może być mistrz na lata. Niestety – klatka szybciej niż się spodziewano zweryfikowała jego rzeczywiste umiejętności.

Sprawdziliśmy, ilu zawodników od gali KSW 30 (21 luty 2015) walczyło aż do dziś w kategorii ciężkiej. Wyszła nam taka lista:

• Marcin Wójcik

Porażka Bedorfa w grudniu 2016 spowodowała, że kategoria ciężka w KSW wywróciła się do góry nogami. Najdłużej panujący mistrz musiał ustąpić miejsca debitującemu w białej klatce Brazylijczykowi, który sesnacyjnie został nowym czempionem. Naturalną koleją rzeczy w takiej sytuacji jest, że cała kolejka chętnych ustawia się w kolejce po pas. Już w pierwszej obronie tytułu Rodrigues padł na deski po ciosie Marcina Różalskiego. Mieliśmy do czynienia z jeszcze większą niespodzianką, niż miało to miejsce, gdy z tronu schodził Bedorf. Wydawało się przed pierwszym gongiem, że taki scenariusz nie jest prawdopodobny.

Który z zawodników ma szansę zostać w przyszłości mistrzem KSW w kategorii ciężkiej?

Tym bardziej po słowach Różala, który wielokrotnie powtarzał, że po ewentualnym zdobyciu trofeum na pewno pas zwakuje. Tak też się stało, słowa nie zostały rzucone na wiatr, a najbardziej prestiżowe trofeum zostało bez większego żalu oddane innym. Komu? O pas, który nie należy obecnie do nikogo, powalczą Michał Andryszak z Philipem De Friesem. Brytyjczyk dopiero zadebiutuje w KSW, bo… nie ma wśród obecnych zawodników nikogo, kto mógłby sprostać wyzwaniu.