Karol Linetty odchodzi z Sampdorii! Duża kasa na stole!

Karol Linetty po czterech latach odchodzi z Sampdorii Genua! Pomocnik reprezentacji Polski, ostatnio nieco w kadrze zapomniany, dorobił się w Serie A statusu solidnego ligowca, a w klubie pełnił nawet rolę kapitana. Teraz ma podpisać intratny kontrakt z Torino!

Gdybyśmy mieli w ciemno typować, który z Polaków w letnim oknie transferowym trafi do klubu z Turynu, wskazalibyśmy w pierwszej kolejności Kamila Glika (Torino) albo Arkadiusza Milika (Juventus). Glik niespodziewanie wybrał przenosiny do Benevento, tymczasem w jego byłym klubie zagra właśnie Karol Linetty. 25-letni pomocnik był kuszony od wielu miesięcy i – jak donoszą włoskie media – w końcu przystał na propozycję transferu.  Jak precyzuje Tomasz Włodarczyk w portalu meczyki.pl, Polak ma podpisać 4-letnią umowę, która zapewni mu znaczącą podwyżkę. Włosi pisali o rocznych zarobkach na poziomie 2 milionów euro. Sam transfer ma opiewać na kwotę około 10 milionów euro.

Jeśli Torino zapłaci za Linettego 10 milionów, ruch ten uplasuje pomocnika w gronie najdroższych polskich piłkarzy!

Daleko temu do cen płaconych za Krzysztofa Piątka, Arkadiusza Milika czy Grzegorza Krychowiaka, które mieściły się w przedziale 27 – 35 mln euro. Jednak i 10 mln oznaczać będzie TOP 10 kwot, jakie zapłacono za Polaka.

Linetty w niedawnym wywiadzie dla FootTrucka przyznawał, że dla niego i Sampdorii był to ciężki sezon. Drużyna z Genui uwikłana była w walkę o utrzymanie, przede wszystkim fatalnie zaczęła rozgrywki. Niemniej sam Karol zyskał w niej status bardzo ważnego piłkarza. Koledzy z lekką szydełka wołali na niego go „Il Capitano”, jako że w niektórych meczach wychodził na boisko z opaską. Był graczem z najdłuższym stażem w zespole, zaraz po Fabio Quagliarelli.

Na jego transfer do Torino naciskał trener Marco Giampaolo, z którym Linetty miał już okazję pracować.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem