Kamil Wilczek strzela gola klubowi, którego był legendą!

Niesamowita historia w Danii! Kamil Wilczek został bohaterem mediów zajmujących się tamtejszą ligą po tym, jak mając status legendy Brondby zdecydował się dołączyć do największego rywala byłego klubu, FC Kopenhagi. W bezpośrednim meczu tych drużyn natomiast strzelił bramkę!

Trzykrotny reprezentant Polski został latem bohaterem głośnego transferu. I to nie tylko przez wzgląd na aspekty sportowe.Polski napastnik grał w Danii od 2016 roku i trzeba przyznać, że ten wybór okazał się dla niego strzałem w dziesiątkę. Status, na jaki tam zapracował i liczby, jakie wykręcił muszą robić wrażenie: 163 mecze, 92 gole, 25 asyst. W Brøndby był kapitanem, ikoną, dla wielu nawet legendą klubu. Najlepszym jego strzelcem w historii. Bohaterem kibicowskich opraw. I to wszystko poszło niemal na marne, bo w wieku 32 lat zdecydował się zmienić barwy. W Danii odbierane jest to tak, jakby zamienić Barcelonę na Real. Manchester United na Liverpool. Boca Juniors na River Plate. Zdrada niejedno ma imię w futbolu, ale co do jej faktu kibice klubu rywalizującego niegdyś z Widzewem o Ligę Mistrzów nie mają wątpliwości. Dla nich polski napastnik sam zburzył swój pomnik.

Jakby tego było mało, w bezpośrednim meczu FC Kopenhagi z Brondby otworzył wynik meczu, strzelając bramkę byłemu klubowi!

Judasz i zdrajca – te dwa słowa były i są odmieniane przez wszystkie przypadki przez kibiców Brondby wypowiadających się o Kamilu Wilczku. Wybrany przez nich na najlepszego piłkarza 2018 i 2019 roku swoim powrotem do Skandynawii, po rocznym pobycie w tureckim Goztepe, wywinął im niezły numer. Dołączył do 13-krotnego triumfatora najwyższej klasy rozgrywkowej, podpisując trzyletni kontrakt, który już zaczął spłacać. W debiucie ligowym w FC Kopenhaga zdobył dwa gole przeciwko Odense. Teraz derby stolicy Danii rozpoczął od strzelenia bramki.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem