Kamil Grosicki odpalił turbo! Pogrążył były klub

Kamil Grosicki wreszcie znalazł się w wyjściowym składzie West Bromwich Albion. Mecz ze swoim byłym klubem - Hull City, ozdobił golem. To kolejny ważny krok w stronę awansu do Premier League.

Był moment, gdy już się nieco o Kamila Grosickiego martwiliśmy. Kontekst jego transferu był jasny. Doświadczony zawodnik, skuteczny w Championship, miał pomóc West Bromwich we wdarciu się do angielskiej elity. Tymczasem od zimy łapał tylko pojedyncze minuty. Wchodził z ławki, a po odmrożeniu futbolu na Wyspach wręcz stracił miejsce w kadrze meczowej. W niedzielę menedżer Slaven Bilić po raz pierwszy dał Polakowi szansę gry w pierwszym składzie, a „”Grosik” odwdzięczył się w najlepszy możliwy sposób – golem na 3:2.

Kamil Grosicki dostał znakomite krzyżowe podanie od Matheusa Pereiry, ale wykończył je jak prawdziwy snajper.

Na Twitterze pass, jaki otrzymał w prezencie od 24-letniego Portugalczyka, skwitował krótko: „Magic Player”. Matheus ma bowiem w tym sezonie już 19 asyst, a tylko przeciwko Hull City zaliczył trzy kluczowe podania.

West Bromwich kompletuje kolejne cenne punkty w drodze po upragniony awans. Po czerwcowym falstarcie, to już drugie zwycięstwo z kolei, które pozwoliło ekipie Polaka utrzymać bezpieczną przewagę nad naciskającym Brentfordem.

Na pięć kolejek przed końcem sezonu Championship, jest bardzo realne, że do Premier League awansują zespoły dwójki Polaków – West Bromwich z Grosickim oraz Leeds United, gdzie pierwsze skrzypce gra Mateusz Klich. Pomocnik w sobotę również zdobył bramkę i zaliczył asystę.

Świetny mecz Mateusza Klicha! Strzela i asystuje! Leeds jedną nogą w Premier League

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem