Kamil Grosicki celem numer jeden dla topowego klubu. Może zostać na Wyspach!

Przed Kamilem Grosickim newralgiczne kilka tygodni, które zdecydują o jego klubowej przyszłości. O reprezentanta Polski, pół roku przed upływem kontraktu w Hull City, pytają kluby z Bliskiego Wschodu oraz ligi tureckiej, choć nie można wykluczyć też pozostania na Wyspach. Jak informuje dziś "Daily Mail", Grosik jest jednym z priorytetów Neila Lennona w Celticu Glasgow.

Z perspektywy szkockiego potentata taki transfer miałby wszelki sens. Mógłby pozyskać doświadczonego piłkarza, ogranego na Wyspach Brytyjskich, gwarantującego asysty i gole, nadającego rytm akcjom ofensywnym na skrzydłach. Obserwując poczynania Polaka w Hull City, nie mamy cienia wątpliwości, że w Celticu – świetnie zorganizowanym klubie, ale występującym jednak w słabszej lidze – grałby pierwsze skrzypce i był czołowym pomocnikiem rozgrywek.

Celtic jest w stanie zapłacić – to pewne. Tylko w tym oknie wydał już 4 mln euro na Patryka Klimalę i dwukrotność tej kwoty na obrońcę Christophera Julliena. Przed rokiem 20-letni napastnik Odsonne Edouard kosztował Szkotów rekordowe 10 milionów.

Nie ulega wątpliwości, że Celtic, aby temat miał szanse powodzenia, musiałby zaoferować Kamilowi jeden z najwyższych kontraktów w zespole. Już bowiem w Hull Polak zarabia blisko 1,5 miliona funtów rocznie i raczej nie interesuje go zejście z tej kwoty.

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Celtic to najlepiej płacący klub w Szkocji. Średnią pensję w zespole szacuje się obecnie na 900 tysięcy funtów rocznie – choć oczywiście są w Glasgow piłkarze, którzy mocno tę liczbę przekraczają. „Scottish Daily Mail” podaje, że Grosicki miałby być transferowym celem numer jeden Neila Lennona – ze względu na jego parametry i doświadczenie.

Wydaje się, że zmiana klubu wydaje się w kontekście Kamila coraz bardziej realna. Byłby skłonny zostać w Hull, gdyby jego marzenia o powrocie do Premier League miały szansę się powieść – tymczasem „Tygrysy” przegrały wczoraj kolejny mecz. Zajmują dopiero 13. miejsce w tabeli i do miejsca premiowanego barażem tracą już osiem punktów.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem