Kamil Glik zmienia klub! Zaskakujący kierunek

Stoper reprezentacji Polski Kamil Glik po sezonie najprawdopodobniej opuści ekipę AS Monaco. Włoscy dziennikarze podają, że zwiąże się trzyletnim kontraktem…. Z Benevento.

Kamil Glik od dawna łączony był z powrotem na włoskie boiska, gdzie najmocniej zbudował swoją boiskową renomę. W jednym z niedawnych wywiadów sugerował, że liczy na jeszcze jeden kontrakt na Zachodzie, po czym chciałby wrócić na polskie boiska. Wydawało się, że idealnym, naturalnym kierunkiem, by wykonać pierwszy punkt planu, okaże się jego były zespół – Torino. W Turynie wciąż mają do Glika wielki sentyment. Niezmiennie doceniają jego klasę sportową. Dla samej rodziny piłkarza to piękne miasto do życia, pełne starych znajomych. Informacje, jakie coraz szerszym strumieniem napływają z Italii, można więc uznać za sensacyjne. Wskazują na to, że reprezentant Polski wybrał inny kierunek.

Włoski dziennikarz, mocny w temacie transferów, Gianluca Di Marzio, podaje, że Kamil Glik ustalił warunki 3-letniego kontraktu z Benevento.

Klub musi się jeszcze dogadać z AS Monaco, jednak kolejni dziennikarze, w tym Nicolo Schira z Transfermarkt, który już kilka dni temu sugerował, że taki kierunek dla Glika istnieje, uznają go teraz za bardzo prawdopodobny.

Benevento to lider włoskiej drugiej ligi. Wygrywa Serie B w cuglach, mając na koncie zaledwie jedną porażkę. Przewodzi tabeli z przewagą 24 punktów! Czy na boiskach Serie A ma szansę być kimś więcej niż kopciuszkiem walczącym o utrzymanie? Gdy w 2017 roku po raz pierwszy trafili do elity, spadli z hukiem już po pierwszym sezonie. Na starcie przegrali 14 meczów z kolei. Pierwsze zwycięstwo odnieśli dopiero w 19. kolejce i niemal przez cały sezon nie opuścili ostatniej lokaty.

Pozostaje wierzyć, że drugie podejście do Serie A wykonują znacznie mocniejsi. Jeśli Kamil Glik ostatecznie trafi do Benevento, jego trenerem zostanie boiskowa legenda AC Milan, Filippo Inzaghi.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem