Kadrowicze obłowią się na awansie na Euro! Jakie to kwoty? Dla kogo najwięcej?

Polski Związek Piłki Nożnej już doświadczeniem minionych turniejów rangi mistrzowskiej opracował sprawiedliwy i przejrzysty system nagradzania piłkarzy za osiągnięty sukces. Reprezentanci Polski za sam przylot na kadrę otrzymują zupełnie symboliczne pieniądze, wraz ze zwrotem kosztów podróży, ale po wywalczeniu awansu mogą liczyć na solidną wypłatę! Tak będzie i tym razem. Poniżej przyglądamy się bliżej systemowi ustalonemu między drużyną a związkiem.

Awans na turniej rangi mistrzowskiej opłaca się wszystkim stronom – zarówno PZPN, jak i piłkarzom. Nasza federacja za wyjazd na Euro 2020 zarobi rekordowe pieniądze. To stała kwota, należna wszystkim ekipom z przepustką na turniej. Obecnie wynosi 9,25 miliona euro, a więc w granicach 40 milionów złotych. Nic dziwnego, że prezes Zbigniew Boniek i jego ludzie zamierzają podzielić się tym – także finansowym – sukcesem z drużyną. Oficjalnie, nie ujawnia się wysokości ustalonych premii, niemniej w kuluarach mówi się, że będzie to suma 12 – 14 milionów złotych do podziału na członków zespołu.

W reprezentacji Polski, podobnie jak w trakcie eliminacji na mundial w Rosji, funkcjonuje sprawdzony system punktowy. To oznacza, że najwięcej pieniędzy z boiska podniosą ci, którzy grali w eliminacjach najczęściej. Nie będzie wartościowania, czyje występy przydały się bardziej lub wywarły większy wpływ na wynik. Każdy mecz w pierwszym składzie kadry waży 4 punkty, wejście z ławki – 3 punkty, 2 punkty to spotkanie spędzone na ławce, zaś 1 punkt – przesiedziane na trybunach.

Lewandowski, Grosicki, Zieliński, Krychowiak – oni zgarną najwięcej

Pamiętajmy, że pomimo formalnie wywalczonego awansu, do rozegrania Polakom pozostały jeszcze dwa mecze. Rozkład kasy jeszcze delikatnie się zmieni. Niemniej na bazie ośmiu dotychczasowych występów świetnie widzimy już, kto może liczyć na sowitą wypłatę, a komu przypadnie w udziale symboliczny bonusik. Na reprezentacyjnym „payrollu” PZPN znajduje się w trakcie tych eliminacji ponad 30 zawodników. Przelew wart kilkadziesiąt tysięcy złotych otrzymają nawet Marcin Kamiński (jeden mecz na ławce), Rafał Gikiewicz, Dominik Furman czy Radosław Majecki (dwa mecze na ławce). Zwłaszcza dla 19-latka z Legii Warszawa będzie to kwota niebagatelna, bo prawdopodobnie zbliży się do 100 tysięcy złotych.

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Liderami wypłat zostaną z całą pewnością ci, bez których Jerzy Brzęczek nie wyobraża sobie dziś składu reprezentacji. Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński i Kamil Grosicki wystąpili w podstawowej jedenastce w każdym dotychczasowym spotkaniu. Przełoży się to na bonus w okolicach 600 – 700 tysięcy złotych.

Oto jak wygląda dziś, przed listopadowymi meczami, czołówka rankingu punktowego:

Grzegorz Krychowiak – 32 punkty (8 występów w pierwszym składzie, każdy 4 pkt)
Piotr Zieliński – 32
Kamil Grosicki – 32
Robert Lewandowski – 32
Tomasz Kędziora – 30
Mateusz Klich – 29
Kamil Glik – 28
Jan Bednarek – 28
Bartosz Bereszyński – 26
Krzysztof Piątek – 26

Zwraca uwagę, jak znaczny wkład w eliminacje do Euro mieli – czego pewnie byśmy się wcześniej nie spodziewali – Mateusz Klich czy Tomasz Kędziora. Każdemu z nich do kieszeni wpadnie powyżej 500 tysięcy złotych wypłaconych w formie bonusu. Dopiero w środku stawki, na liście premii za awans, znajdą się Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański (rotacja bramkarzy), Arkadiusz Milik czy Michał Pazdan, którzy w poprzednich eliminacjach pełnili w kadrze kluczowe role.

O ile na zarabiających krocie Lewandowskim czy Krychowiaku pieniądze wywalczone na kadrze nie zrobią wrażenia, o tyle graczom młodym oraz z drugiego szeregu przyjazdy na zgrupowania się bardzo opłacą. Nawet etatowi rezerwiści, jak Thiago Cionek, Artur Jędrzejczyk czy Łukasz Skorupski, powinni otrzymać przelewy na przynajmniej 300 tysięcy złotych.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem