Kadrowicz zabrany po meczu na badanie antydopingowe. Chwalili go wszyscy…

Po końcowym gwizdku meczu z Macedonią Północną długo nie wychodził do dziennikarzy, ponieważ został wytypowany z polskiej ekipy do kontroli antydopingowej. Pół-żartem, pół-serio, kto inny, jak nie on. Sami piłkarze kadry Brzęczka uważają go za najlepszego zawodnika niedzielnego spotkania.

Na powrót do podstawowego składu reprezentacji czekał okrągły rok bez jednego dnia. Ale jak już wrócił to w spektakularnym stylu. Nie był bynajmniej zawodnikiem pierwszego wyboru dla Jerzego Brzęczka, ale gdy ten przetestował już wszelkie opcje w środku boiska, nagle do składu na Macedonię, cały na biało, wskoczył twardy żołnierz Jacek Góralski i niezwykle dobrze się sprawdził.

Góralski to człowiek od zadań specjalnych. Twardziel i pracuś. Mocny w przerywaniu akcji, odbiorze. Ktoś zażartuje, że najlepiej to on na boisku posługuje się… wślizgiem. Zupełnie inny sort niż choćby Zieliński, ale takich ludzi „od noszenia fortepianu” też w zespole często potrzeba. Gdy część komentatorów postulowała przesunięcia Grzegorza Krychowiaka i wykorzystania jego ofensywnych inklinacji – wzorem Lokomitiwu Moskwa – z automatu pojawiało się pytanie: kto wówczas ma bronić? W niedzielę bardzo dobrą odpowiedź na to pytanie dał właśnie Góralski i w roli „ochroniarza” środa pola spisał się na piątkę.

– Wszyscy dziś dobrzy, ale najlepszy chłopak z Bydgoszczy – napisał na Twitterze Zbigniew Boniek. Tak samo z perspektywy murawy widział to Kamil Glik.

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Pojawia się pytanie, czy Jerzy Brzęczek na finiszu eliminacji do Euro nie wynalazł aby właśnie nowego rozwiązania dla kadry. Z całą pewnością dostał mocny materiał do przemyśleń. Wystawienie pomocnika Ludogorca Razgrad dało większą swobodę Krychowiakowi i w żadnym stopniu nie odbiło się na bezpieczeństwie defensywy. Na odwrót, energia Góralskiego, widoczna już również podczas symbolicznego świętowania po meczu, dobrze wpływała na zespół. Notował odbiory, wybijał z rytmu rywali, nie dał się naciągnąć na faule i kartki, a i w poczynaniach ofensywnych nie wstrzymywał gry.

https://twitter.com/boniekzibi/status/1183522900042813441?s=21

Nic dziwnego, że po meczu był pierwszym do kontroli antydopingowej. Rzecz jasna, zupełnie rutynowej, która nie wykazała jakichkolwiek zastrzeżeń!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem