Kadrowicz Brzęczka blisko dużego klubu! Pierwszy taki transfer tego lata!

Okno transferowe w ligach Europy formalnie ma otworzyć się dopiero po dokończeniu sezonu. Mimo tego, już w najbliższych dniach może rozstrzygnąć się przyszłość reprezentanta Polski Macieja Rybusa. Bardzo realne, że trafi do Fenerbahce Stambuł!

Maciej Rybus po sezonie żegna się z Lokomotiwem Moskwa. O tym, że Rosjanie nie przedłużą z nim umowy, było jasne od wielu tygodni. Wkrótce w lidze rosyjskiej zmienia się prawo dotyczące liczby obcokrajowców w zespole. Dodatkowo, w klubu mocno uderzyła pandemia koronawirusa i przewidywane są liczne zmiany. Rybus już w marcu mówił, że nie ma z klubu jakichkolwiek sygnałów o przedłużeniu kontraktu. Jego agent Mariusz Piekarski usilnie pracował nad umieszczeniem go w nowym, atrakcyjnym zespole… I wszystko wskazuje na to, że mu się to uda. Tureckie media podają, że w tym tygodniu Maciej Rybus ma negocjować finalne ustalenia z Fenerbahce Stambuł.

Czy ten kierunek jest jakimkolwiek zaskoczeniem? Nie. Piekarski już w marcu mówił o tym, że „rozmawiał z topowym klubem ze Stambułu”, ale pandemia wstrzymała ten temat. Widać, znowu jest grany!

Z polskiej perspektywy, uroku sprawie dodaje fakt, że Rybus może na miejscu spotkać… Nenada Bjelicę, byłego szkoleniowca Lecha Poznań. Chorwat niedawno rozstał się z Dinamem Zagrzeb i szybko otrzymał intratną ofertę. W pierwszej chwili ją odrzucił, ale deklaruje, że negocjacje nie są zakończone. „Fenerbahce to klub z 30 milionami fanów. Każdy trener chciałby tam pracować. Nie powiedziałem „tak”, ale negocjacje się jeszcze nie zakończyły. Chcieli, żebym przejął zespół w czerwcu, ale sytuacja w Turcji jest ciągle niejasna” – wyjaśnił w wywiadzie dla RTL Bielica. Superlig ma wznowić rozgrywki 12 czerwca, skończyć miesiąc później, zaś w sierpniu gościć w Stambule finał Ligi Mistrzów. Fenerbahce zajmuje obecnie dopiero siódme miejsce w tabeli.

Informacje o możliwych przenosinach Rybusa podaje teraz z kolei strona rosyjska. Najwyraźniej temat odżył, a Mariusz Piekarski może go doprowadzić do końca. W wywiadzie dla Weszlo.com deklarował, że absolutnie się o przyszłość lewego obrońcy nie boi, bo reprezentuje dobrych piłkarzy, na których nie brakuje chętnych na rynku.

Turkom ten transfer się spina. Jest niskobudżetowy, bo dotyczy piłkarza z kartą na ręku. Do tego doświadczonego reprezentanta kraju, na pozycję, na której pojawia się luka.

Podstawowym lewym defensorem Fener był Turek Hasan Ali Kaldirim, któremu z końcem sezonu wygasa kontrakt. Kogo jeszcze ma szansę spotkać na miejscu Maciej Rybus? Choćby 115-krotnego reprezentanta Chile Mauricio Islę, grającego z kolei na prawej stronie defensywy. Z przodu najwięcej jakości dają doświadczony Niemiec Max Kruse i reprezentant Kosowa Vedat Muriqi. Generalnie, klub z tureckiej stolicy robi w ostatnich latach wyważone transfery za średnie kwoty, rzędu 3 – 6 milionów euro.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem