„Kadra prezentuje tragiczny poziom, bubel!”. Ostra krytyka Sousy i Bońka

Byli reprezentanci Polski Jacek Ziober i Jacek Bąk z dużym rozczarowaniem odbierają decyzje Paulo Sousy i bezpardonowo krytykują je na łamach Przeglądu Sportowego.

Nie ulega wątpliwości, że po pięciu meczach kadencji Paulo Sousy więcej nie wiadomo niż wiadomo. Zwłaszcza personalnie, trudno znaleźć takiego, który byłby pewny jakim składem wyjdziemy na Słowację na Euro. Trudno mieć pewność, że wie to sam Sousa. Drużyna, którą opuszczał Jerzy Brzęczek, miała zdolność pokonywania słabych i średnich rywali, wydaje się, że nie wymagała wywrócenia do góry nogami, a to póki co robi portugalski selekcjoner.

Polecę filmowym tekstem: „Ciemność! Widzę ciemność!”. Przykro mi to mówić, ale ta drużyna jest bublem.

Statystycy już wyciągają liczby pokazujące, że w czasach Brzęczka traciliśmy średnio 0,83 gola na mecz, podczas gdy w dotychczasowej kadencji Sousy jest to niemal dwa razy tyle. Kuleją stałe fragmenty gry. Gola nie straciliśmy jedynie z Andorą. Ona pozostaje również jedyną ekipą, z którą nowy selekcjoner wygrał mecz.

 

Można było się tego spodziewać, ponieważ wymiana trenera pół roku przed dużym turniejem była szalonym eksperymentem. Sousa zmienia, sprawdza, przestawia, testuje, a ja przypominam, że to nie klub, lecz reprezentacja, w której w razie potrzeby można wymienić ze dwa elementy, a nie za pięć dwunasta wzniecać rewolucję.

 

Telewizje, media ładnie to wszystko sprzedają, ekspert się wypowie, kibic napali, a na końcu wyjdzie pewnie po staremu. Na teraz z naszym potencjałem kadra prezentuje tragiczny poziom – recenzuje w Przeglądzie Sportowym Jacek Ziober.

Oby w czasie Euro nie wyszło na jego!

Jeszcze dalej w swoich negatywnych prognozach idzie inny były reprezentant Polski Jacek Bąk. On chciałby wręcz wsadzać Paulo Sousę do samolotu powrotnego do Portugalii. „Czego spodziewam się po naszej kadrze w EURO? Niczego. Niczego dobrego. Jestem trochę rozbity tym, co zobaczyłem w ostatnim meczu przeciwko Islandii. Mówiąc złośliwie, w tym wszystkim brakowało tylko, żeby Paulo Sousę zwolnić i wsadzić do samolotu na lotnisku w Poznaniu”. 

Kontrowersyjne zachowanie Dariusza Szpakowskiego. Oto jak komentował mecz z Islandią

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem