Kadra bez tajemnic. Takim składem zagramy ze Słowenią!

Klaruje się sytuacja personalna w reprezentacji Jerzego Brzęczka. Na kilkanaście godzin przed pierwszym gwizdkiem w Ljubljanie, wydaje się, że wyjściowa jedenastka Polaków nie ma już żadnych tajemnic. Selekcjoner postawi na sprawdzony skład, jedyne odstępstwo wymusi kontuzja.

Oto zestawienie, w jakim powinniśmy dziś wieczorem stawić czoła Słowenii:

Łukasz Fabiański – Tomasz Kędziora, Michał Pazdan, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński – Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich, Kamil Grosicki – Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski

Selekcjoner mógł mieć trzy istotne znaki zapytania. Pierwszy to niejako kłopot urodzaju, czy w bramce postawić na Łukasza Fabiańskiego, czy Wojciecha Szczęsnego. Z niego już jednak w przeddzień meczu postanowił nie robić tajemnic. Nie motywował publicznie swojej decyzji, ale przyznał, że obaj bramkarze już wiedzą, że między słupkami stanie „Fabian”.

KLIKNIJ ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ, JAK SKORZYSTAĆ Z BONUSU 200 PLN w LV BET!

PRZYGOTOWANEGO SPECJALNIE NA ELIMINACYJNE MECZE POLAKÓW!

Szczęsny: W Romie posadziłem na ławce Alissona, najlepszego bramkarza na świecie. Teraz w Juve moim zmiennikiem jest Buffon, najlepszy bramkarz w historii. Wniosek jest taki, że to ja prawdopodobnie jestem najlepszy na świecie i w historii. A jeśli w kadrze wygryzie mnie „Fabian”? To on będzie najlepszy w historii.

Drugi dylemat rozwiązuje się sam. Kamil Glik w czwartek – mocno pocerowany i poklejony przez sztab medyczny – wyszedł wprawdzie na przedmeczowy rozruch, ale wcześniej przez cały tydzień narzekał na uraz mięśniowy. Wszystkie znaki na niebie i ziemi sugerują, że Jerzy Brzęczek, mając w odwodzie w zasadzie niezawodnego Michała Pazdana, nie będzie na siłę przyspieszał powrotu Glika i przyszykuje go dopiero na trudne spotkanie z Austrią w Warszawie.

Słowenia – Polska – kurs w LV BET: 3.30 – 3.15 – 2.30

Dylemat numer trzy? Czy zignorować problemy klubowe Krzysztofa Piątka i utrzymać w kadrze porządek z dwójką napastników. Piątek, będąc gościem kanału „Foot Truck”, ciekawie diagnozował swoją sytuację. Przyznał, że na początku sezonu w Milanie rzeczywiście czuł się „zamulony” ciężkimi przygotowaniami. Marco Giampaolo zaordynował bardzo fizyczną „pretemporadę”, po drugie jest absolutnym detalistą taktycznym i wielu zawodników potrzebuje czasu, by się w jego rzeczywistości odnaleźć. Piątek z jednej strony był zdziwiony, że świeżość nie wróciła mu szybciej, z drugiej przekonuje, że przed Słowenią jest gotowy. A wiemy, że może się przydać, bo już w tych eliminacjach ratował nam skórę. Jerzy Brzęczek zamierza więc z niego skorzystać.

Piątek strzeli gola – kurs w LV BET: 3.10, Lewandowski – 2.50

Reszta personaliów to sprawdzony standard. W drugiej linii Grosicki, Zieliński – uwolniony z roli typowej „dziesiątki”, za to atakujący bardziej z boku boiska, a także duet Krychowiak – Klich. Pomocnik Lokomotiwu, nieobecny podczas jednego z treningów kadry, potrzebował złapać nieco świeżości po intensywnym terminarzu gier w Rosji, ale jest gotowy, by wyjść na Słowenię.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem