Juras Blog: Siła patriotyzmu!

Pozdrowienia z gorącego Cypru! Wpadł mi tydzień wolnego, więc długo nie myśląc chwyciłem komputer i kliknąłem co trzeba. Jak mam jechać nad polskie morze czy ukochane Mazury, siedzieć zestresowany czekając, kiedy spadnie deszcz albo wieczorami mam chodzić w kurtce… wolę dołożyć niewiele więcej i mieć pewność gruntownego wygrzewania dupy. Sprzęt na trening też zabrałem,więc wykorzystam

Pozdrowienia z gorącego Cypru! Wpadł mi tydzień wolnego, więc długo nie myśląc chwyciłem komputer i kliknąłem co trzeba. Jak mam jechać nad polskie morze czy ukochane Mazury, siedzieć zestresowany czekając, kiedy spadnie deszcz albo wieczorami mam chodzić w kurtce… wolę dołożyć niewiele więcej i mieć pewność gruntownego wygrzewania dupy. Sprzęt na trening też zabrałem,więc wykorzystam lenistwo do łapania kondycji i zbicia może kilku kilogramów. Przez wakacyjny luz jestem grubiutki jak Roy Nelson! 

Dziś w blogu temat, który po środowym meczu warszawskiej Legii z Astaną w ramach kwalifikacji do Ligi Mistrzów wstrząsnął całym światem. Z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odpowiedzialni za przygotowanie opraw na stadionie, mistrzowie w swoim fachu czyli ekipa „Nieznani Sprawcy” przekazali całemu światu jasny komunikat: pamiętajmy kto podczas powstania mordował Polaków. Wielkie płótno przedstawiające przestraszonego chłopca ze śladami krwi na twarzy, któremu lufę pistoletu przy skroni trzyma postać w niemieckim mundurze z czasów drugiej wojny światowej. Napis w języku angielskiem brzmiał: „Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili ponad 160 tysięcy osób. Tysiące z nich były dziećmi” Wszystko to na tle biało-czerwonej kartoniady z rokiem wybuchu PW 1944. 

Kiedy stałem na murawie patrząc na ten mocny przekaz, czułem dumę. Po raz kolejny trybuny stadionów piłkarskich nie boją się prawdy i manifestują ją wbrew współczesnej tendencji do zakrzywiania jej. Wiedziałem, że ta oprawa obiegnie błyskawicznie cały świat zanim skończy się mecz. Tak też się stało. Wyklęci przez media kibole zrobili jednym manifestem, więcej w otwarciu oczu współczesnej Europie, broniąc prawdy historycznej niż wszyscy politycy razem wzięci. Mocny ale prawdziwy apel aby pamiętać kto stoi za bestialskim mordowaniem ludności Warszawy w ramach akcji odwetowej za Powstanie. Okupowana przez Niemców Warszawa chciała być wolna. Zapłaciła za to srogą cenę. Warto pamiętać o tym, mimo że świat się zmienia, czasy inne, ludzie jakby bardziej teraźniejsi. Mimo, iż powstanie z góry skazane było na porażkę to ludzie chcieli walczyć. O wolność i bezpieczeństwo w swoim domu. Lepiej umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach.  Obyśmy nigdy nie musieli stawać przed podobnymi wyborami. Możemy natomiast czcić pamięć o wszystkich poległych i zamordowanych za wolną Polskę. 

Jeżeli ktoś neguje oprawę kibiców Legii Warszawa, twierdząc, że jest to tylko prawicowa manifestacja czy celowe podsycanie do nienawiści i antyniemieckich nastrojów w kraju… Jest ograniczonym debilem, który za nic ma historię kraju, w którym się urodził. Takich głosów było sporo ale też nie ma sensu takim marginesem się zajmować. Te osoby już wiele razy pokazały, że jak wiatr zawieje tak będą trzepotać. Dla mnie ta oprawa jest manifestacją patriotyzmu przez duże P i ma na celu przypomnieć Europie o krzywdach, jakie nasz naród otrzymał od niemieckiego okupanta. Dość zakłamywania i robienia z nas winnych. Pamiętacie, jak niemiecka telewizja ZDF określiła obozy koncentracyjne POLSKIMI Obozami Śmierci? Do tej pory nikt za to nie przeprosił. 

Nie trafia do mnie również argument, że to już inne czasy, nowe pokolenia Niemców itd. Przecież ja nie oczekuje przeprosin od nich. Oczekuję natomiast, aby młody Niemiec pamiętał, że jego dziadek strzelał bezbronnemu dziecku w głowę. Niech to będzie lekcja dla niego, aby nigdy te czasy się nie powtórzyły. Niestety, to czysta utopia. W świadomości naszego sąsiada dalej jesteśmy traktowani jak ludzie drugiej kategorii. Jedźcie tam do pracy, a szybko zweryfikujecie tę prawdę. O polityce wyższego szczebla to już nawet nie ma co pisać…

Do sedna, bo mógłbym długo pisać. Za oprawę Legii Warszawa, UEFA rozpatruje nałożenie kary finansowej na klub. Pewno nie małej. Oczywiście, że rozumiem regulamin i za transparenty nie związane z futbolem kara jest z automatu ale… Mam dziwne wrażenie, że jakby zrobić wielką oprawę „Refugess Welcome” to nikt w UEFA nie zawracał sobie głowy wnioskami o ukaranie kogokolwiek. To tylko przykład. Darujcie sobie przyklejanie mi łatki prawicowego oszołoma. Wiele razy pisałem, że kieruje się własnym myśleniem i rozumem, a nie politycznymi skrętami. Mam w dupie brudną politykę tak samo z jednej jak i z drugiej strony. 

Krzysiek Stanowski w Weszło.com zaproponował i organizuje natomiast akcję, która startuje w przypadku nałożenia na nas kary. Narodowa zrzutka na nią! Świetna inicjatywa i wierzę, że kwota będzie zebrana szybciej niż UEFA uprawomocni decyzję. Proponuję, aby nie robić też limitu wpłaty do wysokości kary. Jestem przekonany, że uzbiera się więcej, a górkę można by przeznaczyć na pomoc żyjącym Powstańcom. Państwo średnio o nich pamięta. Pamiętajmy zatem My. Tak samo jak pamiętać będzie teraz cały świat, kto próbował zabić ten naród. Niezłomny. Cześć i Chwała Bohaterom. 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem