Juras Blog: Grubiutko!

Środa dzień loda! I nie mylić proszę z oralnymi atrakcjami, a czytać dosłownie. Ja może specjalnie za lodami nie przepadam ale za dobrą pizze jestem w stanie ugryźć dowolnie wybraną osobę. Luis Suarez wie o czym mówię. Tak czy inaczej dziś będzie o jedzeniu i MMA. Jak to połączyć? W dobie ostatnich doniesień ze świata

Środa dzień loda! I nie mylić proszę z oralnymi atrakcjami, a czytać dosłownie. Ja może specjalnie za lodami nie przepadam ale za dobrą pizze jestem w stanie ugryźć dowolnie wybraną osobę. Luis Suarez wie o czym mówię. Tak czy inaczej dziś będzie o jedzeniu i MMA. Jak to połączyć? W dobie ostatnich doniesień ze świata Wszechstylowej Walki Wręcz, gdzie możemy zobaczyć zdjęcia z aktualna formą fizyczną mistrzów MMA, Wanderleia Silvy czy Rondy Rousey nie będzie to trudne. Oboje lekko się zapuścili fizycznie, wybierając frytki i pizzę zamiast jabłka i odżywki białkowej. Wcześniej lekką konsternację wywoływały zdjęcia Jona Jonesa czy Franka Mira, którym bliżej było do reklamowania McDonaldsa niż atlety UFC. Czytam niektóre komentarze w sieci na temat tych zdjęć i niektórzy widzę odlecieli na planetę Mister Uniwersum czy tam inna Olimpia. Ochłońcie trochę i jeżeli faktycznie Wasza psychika nie dopuszcza do świadomości, że INNI ludzie mogą żyć tak jak się im to podoba, a nie wedle kanonów diety i piękna przez Was wytyczonym, to zwińcie się w kłębek i pochlipcie sobie w kącie swojego pokoju. Mówię to ja, życiowy hedonista, który nigdy formy fizycznej na kulturystyczne debiuty nie miał, a kratkę na brzuchu widziałem jak przespałem się chwilę w lato na studzience kanalizacyjnej.

MMA to nie kulturystyka. To nie wygląd zawodnika determinuje jego osiągnięcia. Oczywiście są tacy, który mniej lub bardziej naturalnie wyglądają imponująco i do tego potrafią zacnie palnąć.

fat-mma-laczy-nas-pasja

Zatem powiem Wam z doświadczenia na czym polega to całe larum wizerunkowe. Zawodnik/Zawodniczka ma mieć formę na walkę. Ma zrobić wagę. Większość z Nas ogląda efekt końcowy, kiedy wycieniowani wchodzą na oficjalne ważenie. Następnego dnia już tak imponująco nie jest, bo sporo wody zostaje odzyskanej i „rzeźba” spada. Co po walce? Wszystko to co jest niezdrowe! Większość fighterów z całego świata musi najzwyczajniej odreagować i zrobić te wszystkie zakazane na etapie przygotowań, pyszne rzeczy. Ile widzieliście zdjęć mistrzów UFC z McDonaldsa? Na szybko z pamięci Lawler, GSP, Jones. Kilka tygodni przygotowań, a potem w dwa tygodnie odzyskanie po 7/8 kg czystej masy tłuszczowej. Wiem co mówię. Ja w dwa tygodnie z 93kg wskakiwałem na jakieś…105kg:)

Nie dajmy się zwariować z tą modą na bycie 100% fit. To nie ta branża. W tym sporcie czasami trzeba odreagować stresy związane z przygotowaniami, startem, bólem. Niektórzy kochają jedzenie i oddają się tej przyjemności bez opamiętania, a niektórzy idą w alko/jointy/cocaine. Albo jedno i drugie. Są też tacy, którzy dbają o formę fizyczną przez cały rok i po walce zamiast pizzy idą do warzywniaka po marchewki. Każdy to co lubi.

Wand spasiony? Ronda zalana? I co z tego? Gwarantuje Wam, że nawet jakby właśnie wstali od wigilijnego stołu to rozniosą połowę swojej dywizji.

Na dziś już kończę. Takie krótkie przemyślenie w danym temacie. Ja nigdy nie byłem i nigdy nie będę rzeźbiony dłutem. Jak celnie podsumował to Różal…mamy wygląd wysranej jagody. Dobrze czuje się z moja oponką, a względna dieta i trening sprawiają mi po prostu wielką frajdę. Po co mi zatem redukcja? Jak mam trochę mniej kilo do dźwigania, mniej mnie boli mój rozpieprzony kręgosłup;)

P.S tylko, żeby mi teraz połowa z Was nie rzuciła zdrowego trybu w kąt! Jest czas na pracę i czas na odpoczynek. Wszystko z umiarem. Dzisiejszy blog dotyczy zawodowych sportowców….którzy pewno za miesiąc/dwa będą ponownie wyglądać na pro atletów.

Miłej Środy! Lecę na trening. Was też do tego namawiam.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem