Joshua broni tytułów. Czy jest w ogóle szansa, że on to przegra?

Nie tak to miało pierwotnie wyglądać, gdyż zamiast Carlosa Takama w ringu miał pojawić się Kubrat Pulew. Ostatecznie kilkanaście dni temu Bułgar z pojedynku się wycofał i szybko szukano zastępcy, który będzie mógł wskoczyć w jego miejsce. Padło na Takama, czyli 36-letniego pięściarza Francuza urodzonego w Kamerunie. I wiecie co? Nas ta zmiana bardzo cieszy. Widowisko dzięki temu może zyskać na atrakcyjności.

Nie tak to miało pierwotnie wyglądać, gdyż zamiast Carlosa Takama w ringu miał pojawić się Kubrat Pulew. Ostatecznie kilkanaście dni temu Bułgar z pojedynku się wycofał i szybko szukano zastępcy, który będzie mógł wskoczyć w jego miejsce. Padło na Takama, czyli 36-letniego Francuza urodzonego w Kamerunie. I wiecie co? Nas ta zmiana bardzo cieszy. Widowisko dzięki temu może zyskać na atrakcyjności.

Pewnie Pulew jest lepszym pięściarzem niż Takam. Pewnie z bezpośrednim starciu byłby stawiany w roli faworyta i niewykluczone, że wygrałby na punkty, a – kto wie – być może i przed czasem. Gdy jednak spojrzymy na karierę Francuza, to dochodzimy do wniosku, że to nie jest gość z pierwszej łapanki. W 2014 roku przegrał przed czasem z Aleksandrem Powietkinem, czyli ówczesnym mistrzem świata, w 2016 uległ na punkty Josephowi Parkerowi, czyli obecnemu czempionowi WBO. W międzyczasie zremisował z Mike’m Perezem i pokonał Marcelo Nascimento, Michaela Granta i Tony’ego Thompsona. Jego rekord to 35 zwycięstw, 3 porażki i 1 remis. Tragedii nie ma.

Polski kibic Takama może znać z jego pojedynku z Marcinem Rekowskim. W styczniu tego roku w Chinach obaj pięściarze skrzyżowali rękawice, a Francuz zrobił z naszego reprezentanta miazgę. Przepraszamy za takie bardzo proste słownictwo, ale nie inaczej można ocenić to, co wydarzyło się wtedy w ringu. Łapcie fragment tego pojedynku, a w zasadzie jego koniec.

Zaskakująca była droga Takama po tym pojedynku z Rekowskim, którą Francuz obrał, a która pozwoliła mu zdobyć prawo do walki o pasy mistrzowskie. 17 czerwca tego roku we Włoszech Takam skonfrontował się z Ivicą Bacurinem (27-11-1). Obecny pretendent pokonał Chorwata przed czasem i to pomogło mu być dziś właśnie tu, gdzie jest. Co ciekawe, rywalem Michała Cieślaka przed tygodniem podczas gali w Wieliczce miał być właśnie Bacurin, ale ostatecznie wycofał się z pojedynku. To pokazuje, z jak dużym absurdem mamy do czynienia. Wracający po prawie rocznej przerwie Cieślak dostał rywala, który pomógł Takamowi dojść do walki o pas mistrzowski. Hmmm, ciekawe.

Jeden, pojedynczy cios

Jeden, pojedynczy cios Takama jest nadzieją, że to może być naprawdę emocjonujące starcie. Pisaliśmy już o tym, że pewnie Pulew jest lepszy niż Takam, ale pytanie, czy dysponuje aż tak mocnym ciosem? Joshua, który do walki z Kliczką nie został przez nikogo naruszony, w starciu z Ukraińcem kilka razy miał problemy właśnie po mocnych ciosach. Ostatecznie wygrał, więc nikt o tym nie mówi, że jedno niesygnalizowane uderzenie podbródkowe może sprawić mu sporo problemów. To jest szansa dla widowiska, by podczas walki, w której nie powinno być emocji, mimo wszystko się one pojawiły.

Joshua najcięższy w historii

Anglik wniósł na wagę aż 115,2 kg, co jest jego rekordem na zawodowych ringach. Czy to odbije się na formie Joshuy? Jego sylwetka podczas ceremonii ważenia wyglądała perfekcyjnie. Pytanie, czy to zasługa jego muskulatury, czy może lekkie zaniedbania, przez które Anglik nie jest aż tak dobry, jak nas do tego przyzwyczaił.

– On nie monitoruje swojej wagi. Wygląda jednak na szczuplejszego niż przed pojedynkiem z Kliczką, mimo że jest cięższy. Według mnie teraz wygląda szczuplej i bardziej atletycznie. On nie musi robić wagi, po prostu przygotowuje się do walki, a co wyjdzie na ważeniu to wyjdzie. Anthony staje się dojrzałym mężczyzną. Może to jest jego naturalna waga? Nie sądzę, byśmy zobaczyli go jeszcze dużo lżejszego niż teraz – powiedział Eddie Hearn, jego promotor.

Przewaga mentalna

Zastanawiamy się, czy Joshua będzie w stanie przegrać po tym, jak zwyciężył z Władimirem Kliczką. Wtedy wszyscy byli przekonani, że najtrudniejszy przeciwnik został pokonany i powinno pójść z górki. W teorii tak właśnie jest, bo Takam to nie pięściarz klasy zbliżonej do Ukraińca, ale czy zbytnia pewność siebie nie zgubi Anglika? Jeżeli gdzieś upatrywać szans na niespodziankę, to właśnie w tym aspekcie. A może mentalnie Joshua jest już tak mocny, że nic nie jest w stanie go złamać?

Joshua wygrywa na punkty – kurs 6,6

Takam wygrywa przed czasem – kurs 16

Remis – kurs 23

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem