Josep Maria Bartomeu aresztowany, policja w klubie z Camp Nou!

Sensacyjne doniesienia prosto z Katalonii. Według informacji Cadena SER, aresztowany został były prezydent FC Barcelona, Josep Maria Bartomeu, a także trzech dyrektorów klubu z Camp Nou.

W stolicy Katalonii prawdziwe trzęsienie ziemi: do siedziby FC Barcelona wkroczyła policja, która przeszukała biura pracowników w związku z aferą „Barca Gate”. Powodem tej interwencji jest zatrudnienie przez byłego już prezydenta klubu, Josepa Marię Bartomeu, urugwajskiej firmy I3 Ventures mającej w mediach społecznościowych tworzyć fałszywe konta i dyskredytować „wrogów zarządu”, takicj jak między innymi… Puyol, Xavi, Messi, Pique czy Guardiola!

Josep Maria Bartomeu kilka miesięcy temu podał się do dymisji, a teraz został aresztowany.

Mówi się jednak, że fake-konta i afera z nią związana nie jest jedynym powodem zatrzymania zarówno Bartomeu, jak i szefa działu prawnego Ramóna Pontiego oraz dyrektora generalnego Óscara Grau. Tematami, którymi zajmują się służby, mają być także łapówki czy… pranie brudnych pieniędzy. – Josep Maria Bartomeu mówił, że „Barça jest w kryzysie sportowym, ale nie instytucjonalnym”. Dlatego i policja zatrzymała go i trzech dyrektorów za pranie pieniędzy i działanie na szkodę spółki, poprzez przepłacanie firmy I3 Ventures i wypłacanie kasy, by ukryć ją przed zarządem – napisał na Twitterze Jakub Kręcidło. Pozostaje nam nic innego, jak czekać na efekty śledztwa i końcowe ustalenia, które mogą zakończyć się wyrokami skazującymi.

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem