Joel Valencia zagra w Legii Warszawa! Korzystne warunki dla mistrzów Polski!

Romansował z Legią od kilku tygodni. Gdy został zauważony w Warszawie, oficjalna wersja brzmiała, że przyjechał do Polski z kurtuazyjną wizytą, odwiedzał Gliwice. A jednak Legia Warszawa i Joel Valencia byli sobie pisani. Transfer ma się wydarzyć już w środę!

Najlepszy piłkarz mistrzowskiego sezonu Piasta Gliwice, po krótkim i niezbyt owocnym pobycie w drugiej lidze angielskiej, ma zostać wypożyczony z Brentford do Legii Warszawa. Jak poinformował Piotr Koźmiński z Super Expressu, kluby porozumiały się w sprawie przenosin Ekwadorczyka do Legii. Mistrz Polski zyska skrzydłowego, który powinien wnieść wartość do zespołu, a jednocześnie nie zapłaci za jego wypożyczenie ani złotówki. Legia nie będzie miała również prawa pierwokupu, ale przynajmniej przez rok skorzysta na umiejętnościach Valencii, które na warunki polskiej ligi są absolutnie ponadprzeciętne.

Brentford zdaje się liczyć, że Joel Valencia wypromuje się na polskich boiskach i po udanym sezonie da się go sprzedać. Ekwadorczyk został negatywnie zweryfikowany podczas pre-seasonu w kontekście gry w Championship.

Pod wieloma względami to przygnębiające, bo pokazuje miejsce, w jakim jesteśmy. MVP sezonu Ekstraklasy trafia do drugiej ligi angielskiej, z której zostaje szybko wypluty. Anglicy nie ryzykowali wiele. Wiedzieli, że transfer za dolne kilka milionów euro nie jest wielkim ryzykiem. Ale jednocześnie dziś wiedzą również, że spoglądanie na najlepszych graczy polskiej ligi niekoniecznie może im się opłacić. Valencia do dziś zaliczył w Brentford zaledwie 590 minut na boisku. Strzelił jednego gola.

Co ciekawe, jak informuje Super Express, Legia będzie miała procent od kolejnego transferu Ekwadorczyka. Jeśli pomoże go wypromować i sprzedać, w podzięce zarobi swoją działkę.

Legia wylosowała awans. Lech i Piast… problemy

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem