Joan Laporta nowym prezesem Barcelony! Oto kto wejdzie w skład jego gabinetu

Socios FC Barcelony zdecydowali. Nowym prezesem FC Barcelony w powszechnym głosowaniu, przeprowadzonym w niedzielę w Katalonii, wybrany został Joan Laporta. Były „presidente” z lat 2003 - 2010 pokonał zdecydowanie Victora Fonta i Toniego Freixę. 

Czy będzie lepiej? Pod względem organizacyjnym prawdopodobnie gorzej być już nie mogło, więc to dobry dzień i dobra wiadomość dla sympatyków Blaugrana. Koniec instytucjonalnego kryzysu w klubie. Koniec dziwnych konstrukcji, jakie widzieliśmy w ostatnich miesiącach, kiedy Barceloną zarządzał tymczasowo komisarz Carles Tusquets, a gdy przychodziło do decyzji, choćby związanych z transferem Erica Garcii, o zdanie pytał wszystkich trzech kandydatów w wyborach. Joan Laporta wygrał z dużą przewagą. Czy dlatego, że stał za nim najlepszy projekt sportowy? W nim było akurat wiele znaków zapytania. 58-latek skutecznie wykorzystywał sentymenty kibiców. Mówił: „Kiedy Font przygotowywał slajdy w Power Poincie, my wygrywaliśmy Ligę Mistrzów”. Przedstawiał się jako człowiek czynu, który wiele już widział i z Barceloną przeżył. Co zresztą jest prawdą. Grał również wzajemnym szacunkiem jakim darzą się z Leo Messim. 

Zwyciężył zdecydowanie. Joan Laporta zdobył ponad 54% wszystkich głosów. W siedzibie jego sztabu pojawił się szampan, a także Carles Tusquets, który symbolicznie oddał swą (tymczasową) władzę. 

Już w środę Joan Laporta wybierze się z drużyną do Paryża na mecz Ligi Mistrzów z PSG. To może być gorzka sportowa pigułka na powitanie. Natomiast prezesa będzie się rozliczać już z dalszych, także gabinetowych decyzji. Kim się otoczy? Wszyscy spodziewają się, że do jego najbliższego grona współpracowników wejdzie Jordi Cruyff. W jego sztabie widziany był wczoraj również Mateu Alemany, były dyrektor generalny Valencii, który może pochwalić się tam rozlicznymi sukcesami. Kilkoma transferami, jak Kondogbia czy Guedes, wygraną w Copa del Rey czy dwukrotnym awansem do Ligi Mistrzów. Alemany również typowany jest do dyrektorskiego stanowiska w nowej Barcelonie. Do klubu wróci także Victor Valdes, ale to informacja poboczna, ponieważ zostanie trenerem bramkarzy w niższych rocznikach. 

Ramon Calderon, były prezydent Realu Madryt komentuje: „Laporta będzie dobrym prezydentem Barcelony, a to nie jest dobra wiadomość dla Realu”. 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem