Joachim Löw odleciał? Dziwne wytłumaczenie epidemii koronawirusa

Selekcjoner reprezentacji Niemiec wziął udział w konferencji prasowej, na której wprowadził wielu w osłupienie. Epidemię koronawirusa wytłumaczył bowiem... zemstą świata na gatunku ludzkim.

Niemcy są jednym z najbardziej dotkniętych koronawirusem krajem na Starym Kontynencie. Angela Merkel w odezwie do narodu stwierdziła, że od czasów drugiej wojny światowej to największe wyzwanie dla kraju. Po zakazie zgromadzeń, mszy, meczów, koncertów, zamknięciu szkół, przedszkoli, uniwersytetów i szeregu innych ograniczeń, podjęto także decyzje o wstrzymaniu przyjmowania uchodźców.

Chorych na COVID-19 w Niemczech jest już ponad 11 tysięcy. Dlatego też piłkarze Die Maanschaft postanowili przekazać 2,5 miliona euro na walkę z pandemią, zaś menedżer kadry Oliver Bierhoff oraz selekcjoner Joachim Löw – zrzec się z pensji. Ten drugi przy okazji postanowił nieco pofilozofować na temat sensu życia i przyczynach wybuchu epidemii.

– Ziemia broni się przed człowiekiem, który uważa, że może wszystko i wie wszystko – skomentował epidemię selekcjoner kadry Niemiec.

Joachim Löw uczestniczył w konferencji Niemieckiej Federacji Piłkarskiej dzięki zdalnie, w swoim domy we Fryburgu, dzięki połączeniu wideo. Słowa, które wypowiedział, daleko wykraczały poza futbol – odnosiły się do świata, w jakim żyjemy.

– Żądza władzy, zysku, coraz lepszych wyników. Rekordy są zawsze na pierwszym planie. Dalsze przyspieszanie tempa rozwoju, jakie osiągnęliśmy było niemożliwe. Teraz lepiej dostrzeżemy to, co naprawdę ważne, czyli przyjaciół, rodzinę i wzajemny szacunek – stwierdził selekcjoner Die Maanschaft.

– Pożary w Australii czy wirus Eboli w Afryce wpłynęły na nas tylko marginalnie. Teraz natomiast stoimy w obliczu czegoś, co dotyczy całej ludzkości – dodał Löw.

Jak sam selekcjoner przyznał, w ostatnich dniach był bardzo zajęty i zamyślony. Pytanie, czy z myślami nie wybiegł za daleko? Stwierdzenie, że wirus mający już teraz na koncie już ponad 10 tysięcy ofiar śmiertlenych, to efekt „żądzy władzy, zysku, coraz lepszych wyników”, jak przyznał Löw, jest mocno kontrowersyjne. Trudno odmówić mu racji w związku z większym docenieniem rzeczy ważnych, natomiast takowego związku wywód selekcjonera z samą pandemią raczej nie ma…

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem