Jeszcze Polska nie zginęła!

Wyszarpali remis w Sewilli! Za biało-czerwonymi bardzo trudny mecz o życie, w którym zdecydowanie przeważała drużyna przeciwna, ale ostatecznie Polska wywalczyła jeden punkt na wagę dalszej gry na EURO 2020!

To spotkanie nie zaczęło się dla biało-czerwonych dobrze. Polacy zostali zepchnięci do defensywy, a największym grzechem naszych piłkarzy było zachowanie tuż po odbiorze. Bardzo często, zamiast próbować utrzymać się przy piłce i dać odetchnąć obrońcom, przy okazji szukając swoich okazji na strzelenie bramki, to albo wybijali do osamotnionego Roberta Lewandowskiego, albo wycofywali do Wojciecha Szczęsnego – a ten, rzecz jasna, wybijał byle dalej. Taka gra nie mogła się podobać, ale przez niemal pół godziny dawała wynik remisowy. Niemal, bo w 26. minucie pierwszą bramkę zdobył Alvaro Morata.

Polska się ocknęła, ale do przerwy wystarczyło tylko na jedną sytuację. Uderzył dobrze Karol Świderski, ale trafił w słupek. Piłka spadła pod nogi Roberta Lewandowskiego, ale ten zachował się jak nie on…

Na szczęście po zmianie stron Król Robert już znalazł drogę do siatki. Świetnie odepchnął Laporte’a, dobrze dołożył głowę i mógł cieszyć się z pierwszej bramki na turnieju. Wyrównał tym samym rekord Jakuba Błaszczykowskiego, z którym dzieli obecnie pierwsze miejsce wśród biało-czerwonych strzelców w historii mistrzostw Europy.

Niestety, niedługo później już Jakub Moder sprokurował rzut karny. VAR wychwycił nadepnięcie pomocnika Brighton, ale zarówno strzał, jak i dobitka hiszpańskich piłkarzy były nieudane.

Do końca drużyna Paulo Sousy broniła bramkowego remisu, który pozostawał Polkę przy życiu na EURO 2020. Z pewnością serca wielu kibiców nad Wisłą zabiły mocniej niejednokrotnie, bo skazaliśmy się na łaskę i niełaskę gospodarzy. Na szczęście w żadnej z sytuacji nie zdołali już pokonać Wojciecha Szczęsnego. Ze Szwecją zagramy o awans, a nie tylko o honor!

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem