Jerzy Engel skrytykował… Roberta Lewandowskiego. „Tego się nie robi!”

"Jerzy Engel krytykuje Roberta Lewandowskiego" brzmi jak oksymoron, coś, co nie może się zdarzyć. A jednak. Były selekcjoner w programie 4-4-2 w TVP wyartykułował poważne zastrzeżenia do postawy kapitana reprezentacji Polski.

O co poszło? O postawę Lewandowskiego względem reprezentacji i jego nieobecność na wrześniowym zgrupowaniu przed meczami Ligi Narodów. Jerzy Engel twierdzi, że „dla niego, jako byłego selekcjonera, to NIE DO PRZYJĘCIA”. Być może Jerzy Engel traktuje ten etap przygotowań kadry nieco zbyt serio, być może wychodzi z założenia, że drużyna narodowa jest najważniejsza bez względu na kontekst. Na chłodno, trudno jednak jego twierdzenie obronić. Terminarz rozgrywek, ze względu na COVID, został wywróciony do góry nogami. Lewandowski jest po błyskawicznym i intensywnym finiszu w Bundelidze, następnie po serii czterech wymagających meczów w decydującej fazie Ligi Mistrzów. A przecież w perspektywie ma cały kolejny sezon ligowy, zakończony mistrzostwami Europy. Jeśli kiedykolwiek ma odpoczywać, to teraz.

Jerzy Engel: Tego się nie robi!

„Nie wyobrażam sobie, by po tak trudnym czasie, jaki wszyscy przeżywamy, jego nie było z drużyną” – argumentował były selekcjoner reprezentacji Polski w programie 4-4-2, do którego swoich gości zaprasza Dariusz Szpakowski. „Kiedy kapitana nie ma w tak ciężkim momencie, gdy zespół się znowu spotyka, a od nowa trzeba budować tę drużynę w tak wymagających warunkach, jakie w tej chwili mamy, wtedy jest trudno” – mówił dalej Engel. Oczywiście ma wszelkie prawo mieć taką opinię. Nie jest jednak tak, że Robert Lewandowski tej kwestii nie dogadał z selekcjonerem – bo było w tym względzie między nimi pełne porozumienie, ani że jest jedynym piłkarzem z topu, który postanowił odpocząć po Champions League.

Nowe stroje reprezentacji Polski! Oto one!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem