Jerzy Brzęczek ogłosił powołanych na najbliższe mecze kadry. Są powroty i debiuty!

Na najbliższym zgrupowaniu reprezentacji Polski przed meczami z Łotwą (10.10.) oraz Macedonią Północną (13.10.) nie zabraknie ani powrotów do kadry, ani zawodników, którzy będą mieli szanse zadebiutować z orzełkiem na piersi.

Jerzy Brzęczek raczej przy powołaniach nie zaskoczył. Trzon drużyny stanowią ci sami piłkarze, których oglądaliśmy we wszystkich dotychczasowych meczach eliminacji do mistrzostw Europy w 2020 roku. Z powodu kontuzji selekcjoner biało-czerwonych nie będzie mógł skorzystać jednak z dwóch ważnych piłkarzy. Wypadł bowiem podstawowy w ostatnich meczach bramkarz, Łukasz Fabiański, a odniesionego na ostatnim meczu z Austrią urazu nie zdołał wyleczyć Jakub Błaszczykowski.

Powołania doczekał się Radosław Majecki z Legii Warszawa, a do łask wrócił skrzydłowy zza oceanu, występujący w amerykańskiej MLS Przemysław Frankowski.

Poza tym wszystko jest raczej w normie. Oprócz Majeckiego, między słupkami będziemy mogli się spodziewać golkiperów z Serie A, czyli Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Skorupskiego. Podstawowym bramkarzem będzie z pewnością ten występujący na co dzień w Juventusie.

W obronie bez większych niespodzianek, choć również bez Michała Pazdana. Jerzy Brzęczek oddelegował w środku defensywy innych piłkarzy – stoperami będą Bednarek, Glik, Cionek i Jędrzejczyk. Na prawej obronie Bereszyński z Kędziorą, choć ten pierwszy dotychczas grał na lewej stronie – tej, którą nominalnie okupują Rybus z Recą.

W ataku czwórka, do której zdążyliśmy się już przyzwyczaić: Lewandowski, Milik, Piątek i Kownacki. Linię pomocy tworzą w środku: Krychowiak, Linetty, Zieliński, Bielik, Góralski i Klich. Na bokach mamy będącego w niesamowitej formie Grosickiego, pokazującego się w ostatnich dniach z dobrej strony Kądziora, a także wracającego do kadry Frankowskiego i Sebastiana Szymańskiego.

Zdjęcie

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem