Jerzy Brzęczek już nie jak Kazimierz Górski? Zmiany w biografii selekcjonera, po fali krytyki…

Z materiałów promujących książkę „W grze”, autorstwa Małgorzaty Domagalik, o Jerzym Brzęczku zniknął kontrowersyjny fragment, który wywołał burzę nim pozycja zdążyła się ukazać na rynku. Jak zauważa serwis Wirtualne Media, biografia selekcjonera reprezentacji Polski nie jest już zapowiadana jako książka o „nowym Kazimierzu Górskim na nowe czasy”.

Krótka notka, który wyszła spod pióra Małgorzaty Domagalik, sprowadziła na publikację i samego Jerzego Brzęczka falę szyderstwa. Autorka biografii Jakuba Błaszczykowskiego, która zajęła się również sportretowaniem obecnego selekcjonera naszej kadry, pozwoliła sobie na śmiałe porównanie do Kazimierza Górskiego, które w mig zostało ocenione przez opinię publiczną za nieuzasadnione. Za szybko, na wyrost. Część ekspertów, choćby Mateusz Borek w programie Misja Futbol, wręcz doradzała Jerzemu Brzęczkowi, by ten wstrzymał się z publikacją biografii. Są zdania, że w obecnym, gorącym okresie, zwłaszcza przed Euro, nie jest mu ona potrzebna. Przyniesie więcej szkody niż marketingowego pożytku.

Jak zauważa serwis Wirtualne Media, autorka biografii precyzuje swoje porównanie do Kazimierza Górskiego.

W kolejnych materiałach Domagalik pisze, że „w sposobie rozumienia, pasji i podejściu do piłki nożnej, widzi w Brzęczku w przyszłości kontynuatora trenerskiej myśli Kazimierza Górskiego”. To bez wątpienia dużo mniej kontrowersyjne stwierdzenie niż ochrzczenie selekcjonera – na obecnym etapie – „nowym Kazimierzem Górskim na nowe czasy”.

Komentatorom sportowym, debatującym o książce „W grze” na bazie pierwszych przecieków o treści, nie podoba się również kontynuacja narracji z dokumentu „Niekochani” o kadrze. Budowanie syndromu oblężonej twierdzy. „Szyderstwa zamiast konstruktywnej krytyki, emocje, plotki, pomówienia, zaskakujące zwroty akcji, ale i nieoczekiwany sukces. Tak można by streścić wejście Jerzego Brzęczka na szczyty europejskiego futbolu” – to kolejny fragment biografii Brzęczka.

Gdy dyskusja nt. książki rozgorzała w mediach społecznościowych, autorka sugerowała, że powyższe stwierdzenia nie pochodzą z ostatecznej, autoryzowanej wersji publikacji. Ta 30 września ma się ukazać na rynku.

Polska wygrywa z Bośnią. Grosicki w trybie turbo: reprezentacja

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem