Jerzy Brzęczek po meczu: jestem zadowolony. Kibice i dziennikarze: to brak ambicji!

Reprezentacja Polski przegrała na inaugurację Ligi Narodów 0:1 z Holandią. Selekcjoner Jerzy Brzęczek zaskoczył po końcowym gwizdku deklaracją, że pod niektórymi względami jest zadowolony z postawy zespołu. Jego słowa wywołały burzę wśród kibiców i dziennikarzy.

Reprezentacja Polski nie była w stanie zagrozić Holendrom i choć przegrała „tylko” jednym golem, nie pozostawiła po swojej grze dobrego wrażenia. „Nie widziałem żadnej myśli przewodniej, nie wiem co my chcieliśmy zagrać” – komentował na gorąco po końcowym gwizdku Mateusz Borek w „Kanale Sportowym”. W mediach społecznościowych wylała się fala niezadowolenia. Biało – czerwoni zwłaszcza w poczynaniach ofensywnych, biorąc poprawkę na brak Roberta Lewandowskiego, okazali się całkiem bezradni. Bodaj najlepszą okazję jeszcze przed przerwą stworzył Krzysztof Piątek. Uderzył mocno pod poprzeczkę, ale jego strzał powstrzymał Jasper Cillessen. Selekcjoner przyznał, że zabrakło nam ognia.

Brzęczek: „Patrząc na przeciwnika i okres, ja z gry i zachowania taktycznego jestem zadowolony”.

Jednocześnie Jerzy Brzęczek zdobył się na deklarację, że pod pewnymi względami jest z postawy swoich piłkarzy zadowolony. Jakie to względy? „Zachowania taktyczne, w rozegraniu, bo gdy odbieraliśmy piłkę i ruszaliśmy z kontratakiem, mieliśmy kilka sytuacji” – przekonywał w rozmowie z Jackiem Kurowskim z Telewizji Polskiej.

Teza o zadowoleniu, po tak wyglądającym spotkaniu, jest niewątpliwie ryzykowna. Podobnie jak podkreślanie długiej przerwy, która jak wiadomo była równa dla wszystkich. Obie bardzo szybko spotkały się z lawinową krytyką, a nagłówki „Jerzy Brzęczek: Jestem zadowolony” – nawet jeśli pozbawione właściwego kontekstu – nie będą budzić dobrych reakcji. „Zrobiliśmy raz błąd, straciliśmy bramkę i przegraliśmy” – podsumował na gorąco selekcjoner. Niestety, w futbolu chodzi również o to, by zagrażać rywalom i próbować strzelać gole, a na to w starciu z Holendrami nie mieliśmy dobrej recepty.

Oceny po meczu Holandia – Polska. Przepaść…

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem