Jens Petter Hauge: piękny gol nowej nadziei Milanu!

AC Milan pokonał w czwartkowym meczu Ligi Europy Celtic Glasgow 4:2. Choć już po 15 minutach przegrywał 0:2, potrafił wrócić do gry i zgarnąć punkty. Ozdobą spotkania był gol młodego Jensa Pettera Hauge. Patryk Klimala zagrał tylko symboliczne 5 minut.

Rossoneri grają jak z nut w Serie A, czego nie można powiedzieć  dotąd o rozgrywkach Ligi Europy. Milan dwukrotnie gubił punkty z Lille, najpierw przegrywając 0:3 u siebie, a potem remisując na wyjeździe 1:1. Przez moment wydawało się, że w czwartek dojdzie do tego porażka z najsłabszym w grupie H Celtikiem Glasgow.

Szkoci w pięciu spotkaniach Ligi Europy wywalczyli tylko jeden remis i z bilansem bramek 7 – 17 zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Mecz z Milanem zaczęli bardzo obiecująco, od prowadzenia 2:0, ale potem… wszystko wróciło do normy.

Nie pomogły prezenty od defensywy Milanu…

Na szczęście dla Włochów, tak jak szybko dwa gole stracili, tak równie prędko zaczęli niwelować straty. Już w 24. minucie do siatki trafił Hakan Calhanoglu – bezpośrednio z wolnego. A po chwili wyrównał Samu Castillejo.

Tuż po przerwie cios na 3:2 wyprowadził wspomniany Hauge. 21-letni kompan Erlinga Haalanda, sprowadzony latem z Bodo-Glimt, ograł w indywidualnym rajdzie trójkę rywali.

Bez kompleksów wszedł w drybling z trójką piłkarzy. Przejechał między nimi, niczym tunelem i płaskim strzałem przy słupku trafił do siatki. Piękny stempel jakości! Wydaje się, że będą mieć z niego we Włoszech dużą pociechę.

Prowadzenie Milanu udokumentował Brahim Diaz, ustalając wynik na 4:2. Lider Serie A tym samym zapewnił sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Z grupy H wychodzą Milan (10 punktów) oraz Lille (11).

Odpuścili puchary, żeby zakwalifikować się do pucharów!