Jędrzejczyk broni tytułu, czyli to musi się udać!

Polska ambasadorka mieszanych sztuk walki zza oceanem. Jeżeli chodzi o sporty walki to z pewnością najjaśniejsza na dzień dzisiejszy osoba za granicami naszego kraju. Mistrzyni, która z każdym dniem pisze swoją historię, a która w planach ma również zapisanie się w annałach legendarnej UFC i Rondy Rousey do przegródki z napisem "ale to już było". Joanna Jędrzejczyk, a w zasadzie Joanna Champion po raz kolejny wychodzi do oktagonu największej federacji świata i po raz kolejny będzie broniła mistrzowskiego tytułu.

Polska ambasadorka mieszanych sztuk walki zza oceanem. Jeżeli chodzi o sporty walki to z pewnością najjaśniejsza na dzień dzisiejszy osoba za granicami naszego kraju. Mistrzyni, która z każdym dniem pisze swoją historię, a która w planach ma również zapisanie się w annałach legendarnej UFC i wrzucenie Rondy Rousey do przegródki z napisem „ale to już było”. Joanna Jędrzejczyk, a w zasadzie Joanna Champion po raz kolejny wychodzi do oktagonu największej federacji świata i po raz kolejny będzie broniła mistrzowskiego tytułu.

Na sam początek, częstujemy filmikiem. Pewność siebie bijąca z rodzinnego Olsztyna. Ktoś powie – arogancja, ale ona taka jest. Na pozór może i nieco wyniosła. Dzięki temu zbudowała swoją wielkość i rozkochała amerykańską publiczność. JJ w jednominutowym skrócie:

Jędrzejczyk broni tytułu mistrzowskiego w wadze słomkowej po raz szósty, więc zwycięstwo dzisiejszej nocy będzie wyrównaniem rekordu wspomnianej przed sekundą Rousey. Urodzona w Kalifornii była mistrzyni właśnie tyle razy broniła tytułu w kategorii koguciej. JJ, która na każdym kroku podkreśla, jak wielkim szacunkiem darzy swoją poprzedniczkę, teraz ma plan, by wyrównać jej osiągnięcie.

Jej rywalka, czyli Rose Namajunas jest… dziwna. Nie dała się sprowokować Asi, w ogóle wygląda na osobę, która ma kompletnie wyjęty układ nerwowy. Polka po wczorajszej ceremonii ważenia powiedziała jednak, że Rose zapłaci słono za swoje słowa, w których obrażała rodzinę i bliskich Jędrzejczyk. To – zdaniem naszej rodaczki – wykracza poza szeroko rozumiany trash talk, czyli burzę słowną, która ma miejsce przed tego typu wydarzeniami.

Jędrzejczyk jest wyraźnie zrelaksowana, co możemy zaobserwować za pomocą jej mediów społecznościowych. Spacerek po treningu, obiad, uśmiech od ucha do ucha i luz psychiczny – tak wyglądało to w ostatnim tygodniu. Ciekawi jesteśmy, czy równie wyluzowana i pewna siebie Polka będzie także w oktagonie i czy jest już na takim poziomie, że nic nie jest w stanie jej złamać. Gdy spojrzymy na jej ostatnie walki, to wszystkie były zwycięskie, ale cztery starcia zostały rozstrzygnięte na dystansie pięciu rund. Jeżeli kondycyjnie JJ będzie po raz kolejny znakomicie przygotowana, to powinna ten pojedynek kontrolować. Prawdę mówiąc, inaczej trudno sobie ten pojedynek na ten moment wyobrazić.

Kilka słów o Rose. Dziewięć walk na koncie, sześć zwycięstw i trzy porażki w tym jedna, po niejednogłośnej decyzji sędziów z Karoliną Kowalkiewicz. Co ciekawe, obie panie mogły spotkać się już przed rokiem, ale wtedy w eliminatorze do walki o pas lepsza okazała się Polka i to ona stanęła naprzeciwko Jędrzejczyk. Gdyby wtedy lepsza była Rose, to pewnie ona w listopadzie 2016 roku mogłaby zmierzyć się z JJ.

Podczas przedwstępnej rozpiski gali w Nowym Jorku było również nazwisko Michała Oleksiejczuka. Rywal Polaka Ion Cutelaba potencjalnie naruszył przepisy polityki antydopingowej UFC i został usunięty z rozpiski gali w Madison Square Garden, przez co nie zobaczymy go w akcji. Szkoda, bo miał to być jego debiut pod szyldem największej federacji MMA na świecie.

Walka wieczoru
185 lbs: Michael Bisping (184,6) vs. Georges St. Pierre (184,4)

Karta główna
135 lbs: Cody Garbrandt (135) vs. T.J. Dillashaw (134,8)
115 lbs: Joanna Jędrzejczyk (115) vs. Rose Namajunas (114)
170 lbs: Stephen Thompson (170,4) vs. Jorge Masvidal (171)
185 lbs: Johny Hendricks (185,8) vs. Paulo Borrachinha (185,8)

Karta wstępna
155 lbs: James Vick (155,2) vs. Joe Duffy (155,4)
265 lbs: Mark Godbeer (244) vs. Walt Harris (251,8)
205 lbs: Corey Anderson (205,4) vs. Ovince Saint Preux (205)
170 lbs: Mickey Gall (169,8) vs. Randy Brown (170,8)

Karta przedwstępna
265 lbs: Curtis Blaydes (258,8) vs. Oleksiy Oliynyk (246,2)
135 lbs: Aiemann Zahabi (135,2) vs. Ricardo Ramos (135,4

Wygra Jędrzejczyk – kurs 1,14

Jędrzejczyk wygra przez decyzję – kurs 1,72

Jędrzejczyk wygra przez poddanie – kurs 12

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem