Jedna z najbardziej nietypowych decyzji VAR w historii! Marciniak namieszał w Lidze Mistrzów!

Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że polscy sędziowie: Szymon Marciniak i Paweł Gil w środowy wieczór podjęli jedną z najbardziej nietypowych decyzji w historii użycia systemu VAR na piłkarskich boiskach. Anulowali prawidłowo zdobytą bramkę na 2:0 dla Interu Mediolan, by w tej samej chwili... podyktować rzut karny, po którym padł gol na 1:1 dla Slavii Praga. Nie trzyma się kupy? A jednak: nasi arbitrzy podjęli kontrowersyjną, lecz słuszną decyzję!

Szymon Marciniak ma dziwne szczęście do tego typu niejednoznacznych sytuacji, których wielu kibiców – nie zagłębiając się w meandry przepisów i interpretacji – często nie rozumie i krytykuje.

Akcja miała miejsce w 35. minucie. Inter przeprowadził akcję zakończoną bramką Romelu Lukaku, I właśnie w tym momencie Szymon Marciniak otrzymał informację od sędziego VAR – Pawła Gila, że musi przyjrzeć się poprzedzającej to sytuacji. Okazało się, że chwilę wcześniej w polu karnym Interu faulowany był Peter Olayinka, za co Czechom należy się karny.

Tym sposobem w ciągu 120 sekund z rezultatu 2:0 dla Włochów zrobił się remis 1:1. Światowe media nie kwestionują decyzji Polaka, przyznając, że była słuszna. Punktują jedynie, że arbiter cofnął się do sytuacji, która miała miejsce ponad minutę wcześniej – niemniej nie ma co z tego robić zarzutu: takie są dziś przepisy i taka też była dynamika akcji.

„Corriere dello Sport” twierdzi, że Marciniak niechcący wstrząsnął Interem, mobilizując go do jeszcze lepszej gry. Ostatecznie spotkanie i tak zakończyło się wynikiem 3:1 dla Włochów.