Jeden sukces za drugim! Duży awans Polski w klasyfikacji medalowej!

Na taki dzień kibice sportu w całej Polsce czekali od pierwszego dnia igrzysk. Aż cztery krążki wywalczone jednego dnia dały biało - czerwonym znaczący awans w klasyfikacji medalowej Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Dzień zaczął się pięknie już w godzinach porannych – od srebrnego medalu dwójki kajakarskiej kobiet. Karolina Naja i Anna Puławska zajęły drugie miejsce w wyścigu na 500 metrów. Kilka godzin później brąz do naszego dorobku dołożył zapaśnik Tadeusz Michalik, który stosunkiem 10:0 pokonał Alexa Szoke z Węgier. Na koniec wspólnie na podium stanęły dwie nasze reprezentantki w rzucie młotem – Anita Włodarczyk i Malwina Kopron.

Włodarczyk sięgnęła po złoto w pięknym stylu. To już jej trzeci medal z najcenniejszego kruszczu – poprzednie zdobywała na igrzyskach w Londynie i Rio de Janeiro. „Po dwóch ciężkich latach, królowa wróciła” – cieszyła się po dzisiejszych zawodach. Przezwyciężyła kontuzje, zmieniła trenera…. wynik pozostał ten sam!

Anita Włodarczyk wskakuje dziś na trzecie miejsce klasyfikacji najbardziej utytułowanych polskich sportowców – po Robercie Korzeniowskim i Irenie Szewińskiej. Co więcej, deklaruje, że nie zamierza kończyć kariery.

W naszym medalowym dorobku zjednuje się aktualnie sześć krążków – dwa złote, dwa srebrne i taka sama liczba brązowych.

W klasyfikacji medalowej przesuwa nas to na zdecydowanie lepsze – 21. miejsce. A przypomnijmy, że to nie koniec mistrzowskich szans polskich sportowców. W środę wystartują choćby młociarze – Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki. Blisko medalu są także żeglarski w klasie 470, które wystartują w decydującym finałowym wyścigu.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem