Jasne stanowisko Roberta Lewandowskiego w sprawie wyboru nowego selekcjonera!

Robert Lewandowski odebrał w sobotni wieczór statuetkę dla Najlepszego Sportowca Roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego. Po ceremonii, w rozmowie z dziennikarzami PS, mówił między innymi o swoich oczekiwaniach wobec wyboru nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski.

Jak informujemy w osobnym tekście, zalinkowanym poniżej, w sobotnie popołudnie Cezary Kulesza spotkał się z Warszawie z Włochem Fabio Cannavaro. 1,5-godzinna rozmowa z kandydatem na nowego opiekuna kadry została określona przez prezesa PZPN jako obiecująca. Z włoskiej strony płyną jednak pierwsze sygnały, że były zdobywca Złotej Piłki jest lekko sceptyczny w kontekście ewentualnej współpracy.

Gianluca Di Marzio o ofercie dla Fabio Cannavaro! PZPN przedstawił warunki?!

Robert Lewandowski podczas gali Przeglądu Sportowego w sposób dość jasny wyraził swoją opinię, że ze względu na okoliczności i bliskość baraży o mundial – selekcjonerem powinien być Polak.

– Zważywszy na to, że mamy 2-3 treningi przed pierwszym meczem, przede wszystkim to musi być osoba, która zna reprezentację. Chyba Polak byłby osobą, która by szybciej do nas dotarła. Zawsze jak jest trener zagraniczny, to trzeba trochę czasu, żeby zrozumieć język, nie jakim mówi, ale język ciała, język piłkarski. Zobaczymy, jaka będzie decyzja, ale myślę, że polski trener wiedziałby jak najszybciej do nas dotrzeć, jak nas zmotywować i powiedzieć, w którym kierunku chcemy iść i jak mamy grać – powiedział Robert Lewandowski.

Kapitan kadry jest pozytywnie nastawiony do ponownej współpracy z Adamem Nawałką. Były selekcjoner póki co przebywa na urlopie na Malediwach. Cezary Kulesza zadeklarował, że będzie chciał spotkać się z nim po jego powrocie.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem