Jarosław Jach debiutuje w Crystal Palace… po 2,5 roku! Wysokie noty i gol z karnego!

Wiele wskazywało na to, że Jarosław Jach może zakończyć przygodę z angielskim Crystal Palace bez choćby jednego oficjalnego występu. A jednak. Właśnie udało się w meczu Pucharu Ligi Angielskiej przeciwko Bournemouth. Polak zebrał dobre recenzje, a na koniec musiał nawet wykonywać jedenastkę w konkursie rzutów karnych.

Jarosław Jach podpisał kontrakt z Crystal Palace w styczniu 2018 roku. Od tamtej pory bodaj tylko raz usiadł na ławce rezerwowych w spotkaniu Premier League. Przez większość czasu był wypożyczany do słabszych zespołów, jak turecki Rizespor czy mołdawski Sheriff Tyraspol. Kierunki, w które był wysyłany z Londynu budziły dużą wątpliwość, czy klub wiąże z nim jeszcze jakiekolwiek nadzieje. A jednak. Roy Hodgson zaprosił go tego lata do treningów z drużyną. Jach spędził w Crystal Palace pełny okres przygotowawczy i nie można wykluczyć, że zostanie na dłużej.

Jarosław Jach zagrał w pierwszym składzie przeciwko Bournemouth. Na zero z tyłu, wykorzystując rzut karny w konkursie jedenastek. A portal Whoscored.com przyznaje mu najwyższą notę w zespole!

Pytanie brzmi: czy da to jakkolwiek do myślenia Royowi Hodgsonowi w perspektywie reszty sezonu? W miniony weekend Jach znów nie znalazł się w kadrze na mecz Premier League. Wydaje się, że Crystal Palace będzie chciało go znów wypożyczyć lub sprzedać. Niemniej wtorkowy akcent w Carabao Cup był w jego wykonaniu jednoznacznie na plus.

Poniżej szalony konkurs jedenastek. Jach podchodzi do piłki jako dziesiąty w swoim zespole. Na koniec zostają już tylko bramkarze! Crystal Palace finalnie przegrywa 10:11.

Perypetie klubowe Jarosława Jacha na przestrzeni ostatnich trzech lat wyglądają na jedną z najgorzej prowadzonych, obiecujących karier polskich piłkarzy. „Wszystko co nie wyszło, było moją decyzją. Nie agenta, nie klubu. Miałem los w swoich rękach. Jeśli ktoś schrzanił, to ja. Ale mam jeszcze czas, by to naprawić” – mówił jakiś czas temu w wywiadzie dla Weszło. Trzymamy za słowo!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem