Japonia rezygnuje z organizacji Klubowych Mistrzostw Świata!

Pandemia wciąż daje o sobie znać. Japonia, w której miały odbyć się tegoroczne Klubowe Mistrzostwa Świata, wycofała się z organizacji grudniowego turnieju.

Start Klubowych Mistrzostw Świata był planowany na drugi tydzień grudnia, jednak na trzy miesiące przed pierwszym meczem doszło do sporych komplikacji. Cały turniej miał odbyć się w Japonii, jednak „Kraj Kwitnącej Wiśni” zrezygnował z organizacji całego przedsięwzięcia. Japońska federacja zgłosiła swoją decyzję do biur FIFA.

Zobacz również: W takim składzie Polska ma zagrać z Anglią

Powodem takich działań jest oczywiście szalejąca pandemia. Aktualnie Japonia boryka się ze wzrostem zachorowań, a podróże klubów i kibiców mogłyby spotęgować problem. Sprawy nie ułatwiła również organizacja igrzysk olimpijskich w Tokio.

Na ten moment nie wiemy gdzie odbędą się KMŚ. Zmianie może ulec również data wydarzenia, które pierwotnie miało potrwać od 9 do 19 grudnia. Na ten moment pewne w udziału w rozgrywkach są Chelsea, Al-Ahly oraz Auckland City.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem