Jan Błachowicz mistrzem UFC! Cudowny nokaut Polaka!

Zrobił to! Tuż po szóstej nad ranem polskiego czasu Jan Błachowicz wywalczył w ośmiokątnym ringu mistrzowski pas federacji UFC! W jednej z najważniejszych walk w historii polskiego MMA "Jano" mierzył się z Amerykaninem, Dominickiem Reyesem.

Polak nie był faworytem tego starcia wśród bukmacherów, którzy niższe kursy oferowali na 30-letniego Amerykanina. To, jak się okazało, była świetna okazja do zarobku dla polskich fanów MMA. Stawiający na Jana Błachowicza się nie zawiedli – nasz zawodnik w spektakularnym stylu został mistrzem świata UFC!

„Let’s dance!”, zakończył mową mowę przed walką sędzia ringowy. I zatańczył Janek z Reyesem!

Obaj ważyli przed walką po 92 kilogramy. Nieco wyższy jest Reyes (193 centymetry, 5 cm wyższy od Polaka), ale minimalnie szerszy zasięg ramion miał Błachowicz. 37-latek stawiany w roli underdoga, Amerykanin – przed walką oczekiwał nie tylko z flagą USA, ale również Meksyku. „The Devastator”, jak określany jest Reyes, dotąd miał 12 zwycięskich walk i porażkę w ostatniej, z Jonem Jonesem, który abdykował i przeszedł do wyższej kategorii wagowej. O sukcesję po nim i o zwakowany pas mierzył się z Błachowiczem.

Polak zaczął od kopnięcia w wykroczną nogę Reyesa. Obaj ostrożnie się badali, choć w pierwszej rundzie trafił Reyes. Na szczęście Błachowicz ustał ten cios i po 90 sekundach od pierwszego gongu ruszył odważniej po raz pierwszy. Wówczas – tylko w gardę, ale cały czas „Jano” szukał miejsca. Znalazł pod prawą ręką, na żebrach, gdzie wyraźnie odcisnął swoje kopnięcia.

Pierwszą rundę wygrał Polak, więc w drugiej mocniej ruszył Reyes. I choć wydawał się z każdą minutą coraz żwawszy, odważniejszy, lżejszy na nogach, próbujący dominować… Na Janku nie zrobiło to wrażenia. Polak spokojnie czekał na swoją akcję, a gdy dostrzegł lukę – potężnie trafił Reyesa, łamiąc mu nos! Już sam nokaut, który widać na powyższym filmiku, to efekt właśnie tego zamroczenia po uderzeniu Polaka. Zamroczony Amerykanin już z tych tarapatów nie uciekł, a Jan Błachowicz zwyciężył jedną z najważniejszych walk w historii polskiego MMA i został mistrzem świata UFC w kategorii półciężkiej!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem