Jan Błachowicz broni pasa UFC! Janku, Janeczku, Ty kozaku!

Jan Błachowicz przedłuża swą dominację w UFC! Polak dokonał, wydawało się, niemożliwego. Wygrał na punkty z Israelem Adesanyą i obronił pas mistrzowski.

W niedzielę rano polskiego czasu Jan Błachowicz po raz pierwszy w swojej międzynarodowej karierze bronił tytułu w wadze półciężkiej. We wrześniu zeszłego roku wywalczył go w pojedynku z Dominickiem Reyesem. Dziś Janek zapewnił PIERWSZĄ porażkę w znakomitym bilansie 20:0, jakim legitymował się dotąd Israel Adesanya! Walka toczyła się w pełnym dystansie. Najpierw zachowawczo i w wyrównanych warunkach. Z czasem nieco bardziej na korzyść polskiego fightera. W trzeciej rundzie Janek miał krótki moment kryzysu. Raz zachwiał się po kombinacji ciosów rywala, który wyglądał jakby skumulował jeszcze mnóstwo sił i energii. Po krótkiej przerwie to jednak Błachowicz przeszedł do kontry. Obalił rywala i wykorzystując swoje kilogramy i centymetry, był aktywny w parterze. Piątą i ostatnią rundę również zaznaczył mocnym akcentem. 

„The Legends Grow!” – trąbi UFC! Ringowy announcer ogłasza decyzję sędziów: zwycięstwo na punkty Jana Błachowicza. 

https://twitter.com/ufc/status/1368447074019270656?s=21

Występ Polaka wywołał euforię fanów sportów walki w Polsce. Eksperci chwalą w pierwszej kolejności plan jego teamu na walkę i poziom realizacji taktycznej, zwłaszcza w czwartej i piątej rundzie pojedynku. Trzeba pamiętać, że to Israel Adesanya wydawał się być kreowany na wielką gwiazdę federacji, na jej przyszłość. Organizacje fighterskie kochają i potrzebują takich historii. A jednak ona skręciła dziś w stronę budowania dalszej legendy Błachowicza. 

Skończymy znanym ekspertem sportów walki, Sebastianem Miłą. „Janku, Janeczku, ty kozaku!”. Zrobiłeś nam dzień. 

https://twitter.com/sebastianmila11/status/1368447840071081986?s=21

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem