Jan Bednarek strzela Czerwonym Diabłom! De Gea zszedł w przerwie

Jan Bednarek w swoim debiutanckim sezonie w Premier League ukąsił Chelsea. Dziś ta sama sztuka udała mu się w starciu z Manchesterem United. Niestety, mimo prowadzenia 2:0, Southampton zszedł z boiska bez punktów. Zmorą Polaka okazał się Edinson Cavani.

W 23. minucie gry James Ward-Prowse posłał mocno bite dośrodkowanie z rzutu rożnego na piąty metr od bramki rywali. Stoper reprezentacji Polski wykonał trzeźwy i sprytny ruch w kierunku pierwszego słupka, po czym strącił piłkę, pokonując bezradnego i spóźnionego Davida De Geę. To pierwsze trafienie Jana Bednarka w bieżącym sezonie, a sumarycznie trzecie w Premier League. Dotąd dokonywał tej sztuki w starciach z Chelsea i Wolverhampton.

Długo zanosiło się na to, że „Święci” mogą odesłać drużynę Ole-Gunnara Solskjaera bez jakichkolwiek punktów. Po kolejnych 10 minutach było już 2:0, bo Ward-Prowse tym razem nie asystował, a sam trafił z rzutu wolnego.

David De Gea w obu sytuacjach mógł zachować się lepiej i w przerwie został zastąpiony przez rezerwowego Deana Hendersona.

Bilans 23-latka sprowadzonego z Sheffield United okazał się po przerwie wyraźnie lepszy. Więcej goli dla Southampton nie padło. Menedżer Manchesteru United miał zresztą wyraźnie nosa do zmian, bowiem w miejsce Masona Greenwooda wpuścił także Edinsona Cavaniego, a ten zagrał prawdziwy koncert.

W 60. minucie, po asyście Urugwajczyka, kontakt nawiązał Bruno Fernandes. Z kolei w ostatnim kwadransie wspomniany Cavani już w pojedynkę dopełnił remontady Czerwonych Diabłów. „Święci” mogą mówić o pechu. Decydujący gol padł bowiem już w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Aleksander Buksa w Premier League? Wiadomo, o który klub chodzi!