Jakub Moder odejdzie z Lecha już zimą. Brighton zapłaci więcej

Transfer Jakuba Modera z Lecha poznań do angielskiej Premier League został sfinalizowany już podczas letniego okienka. Młody pomocnik miał pozostać w Lechu do końca sezonu 2020/2021 jednak Brighton zdecydowało się ściągnąć go wcześniej.

Ściągnięcie Modera do Anglii będzie się wiązać z dodatkowymi kosztami ze strony Brighton & Hove Albion. Angielski klub za pomocnika Lecha miał zapłacić 10 milionów euro i wypożyczyć go do rodzimego klubu na rok, jednak zagwarantował sobie opcję ściągnięcia zawodnika zimą za dodatkową opłatą. Dodatek do transferu wyniesie kolejny milion euro. Oznacza to, że kwota za transfer oscylować będzie w okolicach 11 milionów euro.

Część pieniędzy z transferu otrzyma jeszcze inny klub ze stolicy Wielkopolski – Warta. Na konto beniaminka, którego wychowankiem jest Moder, wpadnie pół miliona euro.

W tym sezonie Jakub Moder zagrał w 18 meczach, w których strzelił 4 gole i zanotował 3 asysty. Reprezentant Polski w Lechu zagra jeszcze maksymalnie 6 razy. Do otwarcia zimowego okna transferowego pozostały 4 mecze Ekstraklasy i 2 mecze Ligi Europy. Odejście Modera z Lecha jest rekordem transferowym Ekstraklasy. Pomocnik był droższy niż wcześniejszy rekordzista – Radosław Majecki – który zamienił Legię na AS Monaco za kwotę 7 milionów euro.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem