Jakub Błaszczykowski odpowiedział na mocną wypowiedź Zbigniewa Bońka

Jakub Błaszczykowski nie pozostał dłużny Zbigniewowi Bońkowi, który w jednym z niedawnych wywiadów zasugerował, że Kuba powinien już dawno zamienić sportowe buty na elegancki garnitur i zając się Wisłą Kraków od strony zarządzania, a już nie gry w piłkę. Sugestię prezesa PZPN, zawodnik dość surowo ocenił w rozmowie z Canal+ Sport.

Kuba powinien po sezonie założyć marynarkę i krawat. Być właścicielem w stu procentach odpowiedzialnym za pion piłkarski. Dziś na boisku to trzydzieści procent piłkarza z najlepszych lat. Jeśli go to satysfakcjonuje, to nic mi do tego, ale kiedyś każdy musiał powiedzieć pas – stwierdził Zbigniew Boniek w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem z serwisu Meczyki.pl. Z wyraźnie przebijającym zdziwieniem ocenił, że Błaszczykowskiego nadal interesuje „strzelanie goli w Ekstraklasie po kopnięciach w środek bramki”. Odniósł się tym wyraźnie do trafienia wiślaka w niedawnym spotkaniu z Lechem Poznań, po którym miała miejsce jego manifestacja radości z udziałem Kazimierza Kmiecika i Rafała Boguskiego. Następstwo tych wydarzeń już znamy – na dwa dni przed ostatnią kolejką sezonu, pracę w Krakowie stracił Peter Hyballa. 

W niedzielę Wisła pokonała na wyjeździe 3:2 Piasta Gliwice. Jakub Błaszczykowski pojawił się na placu w 67. minucie, zmieniając Rafała Boguskiego. Po meczu odpowiedział Bońkowi na antenie Canal+. 

Prezes Boniek powinien zrobić wszystko, by 30 procent piłkarza nie wystarczało na Ekstraklasę. Pan Boniek parę razy chciał kończyć moją karierę. To ja zadecyduję, kiedy skończę grać.

W zakończonym wczoraj sezonie, Jakub Błaszczykowski wystąpił w 15 spotkaniach Ekstraklasy. Strzelił w nich 4 gole. Kiedy tylko zdrowie dopisuje, w polskich warunkach wciąż może być wartościowym piłkarzem. 

Oczywiście, pod względem PR-owym wątpliwości i komentarze wciąż generuje jego podwójna rola: współwłaściciela i czynnego piłkarza, obcującego w szatni z trenerem i kolegami. Nic nie wskazuje jednak na to, by Jakub Błaszczykowski zamierzał w najbliższych miesiącach zmienić ten układ. Jego brat, a jednocześnie prezes Białej Gwiazdy, namawia go na boiskowe występy w kolejnym sezonie. 

Czterech rezerwowych na liście Paulo Sousy! Oni muszą liczyć na… urazy kolegów

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem