Jaki system bukmacherski wybrać i co to – progresja na remisy? Zapoznaj się z podstawami

14.05.2018
Najkorzystniejsze systemy bukmacherskie, zarabianie na zakładach bukmacherskich, progresje remisowe oraz zakłady systemowe z wieloma kombinacjami. Informacje na temat wymienionych zagadnień znajdziesz w poniższym tekście.

System bukmacherski z zyskiem

W świecie zakładów bukmacherskich możemy spotkać wiele systemów. Żaden z nich nie zagwarantuje nam zysku, jeśli nie dobierzemy go odpowiednio do swojego doświadczenia i bankroll’a.

Bankroll – kapitał, budżet, który chcemy przeznaczyć na obstawianie w określonym czasie

Systemy bukmacherskie możemy podzielić na proste oraz zaawansowane. Postaramy się w poniższym tekście wybrać dobre sposoby gry, dające zysk dla początkujących graczy, jak i tych bardziej doświadczonych. Polecimy także system bukmacherski, który będzie odpowiadał budżetowi, jaki użytkownik sobie narzuci. Jest to bardzo ważne w kontekście długoterminowej gry. Przy wybieraniu systemu bukmacherskiego bardzo ważny jest yield.

Yield – zysk płynący z obstawiania wyrażony w procentach, zwrot kapitału/inwestycji

Systemy bukmacherskie różnią się od siebie:

 • Kapitałem, który trzeba zainwestować w wybrany system
 • Ilością spotkań, jakie będziemy obstawiać
 • Poziomem ryzyka (im większy, tym większe zyski – im mniejszy, tym mniejsze)
 • Poziomami stawkowania (głównie w systemach progresyjnych)

system bukmacherski

Najskuteczniejsze systemy bukmacherskie

Czas przejść do konkretów i pokazać na przykładach jakie systemy bukmacherskie mogą nam dać największe szanse na zysk. Jedna propozycja będzie dotyczyć prostego systemu, a druga zaawansowanego. Każdy gracz powinien sam wybrać, który jest dla niego bardziej odpowiedni. Powyższe wskazówki powinny pomóc w wyborze systemu bukmacherskiego.

Płaska stawka – jest to idealny system bukmacherski dla początkujących graczy. Płaska stawka jest bardzo prosta w użytkowaniu. Ten system jest polecany na sam start przygody z zakładami bukmacherskimi (sprawdź nasz ranking bukmacherów).

Zasady, wady/zalety płaskiej stawki:

 • Prostota – w omawianym systemie bukmacherskim wszystkie, wybrane przez nas zakłady obstawiamy jedną stawką, zależną od wybranego bankrolla. Wyznaczamy sobie budżet na poziomie 500 PLN miesięcznie. Standardowo powinniśmy obstawiać za kwotę, która nie przekroczy 2% naszego kapitału, w tym przypadku byłoby to 10 PLN. Jest to niska suma i prawdopodobnie skłaniałaby nas do typowania kuponów akumulowanych. Jeśli chcemy tak robić – oczywiście. Można także zdecydować się na bardziej agresywną stawkę, np. 5% kapitału, czyli 25 PLN. Wtedy możemy sobie pozwolić na typowanie kuponów single.
 • Mały zysk – żeby wygrać znaczące sumy na płaskiej stawce trzeba się pokusić o wyższy bankroll, by móc wyżej stawkować. W końcu obstawianie singli po kursie 1.50 i wyżej podaną stawką 5% od budżetu 500 PLN, to zysk na poziomie 7 PLN (z podatkiem) za zakład.
 • Najważniejsza zasada – przestrzegać płaskiej stawki! Sens tego systemu bukmacherskiego polega na tym, by nie zmieniać wkładu w trakcie gry. To doprowadzi do bankructwa i nie przyniesie zysków.

Bukmacherski system stawkowania procentowego

Jest to można powiedzieć płaska stawka 2.0. System stawkowania procentowego także nie jest trudny w obsłudze, ale pozwala na większe kontrolowanie kapitału i wymaga większego zaawansowania w obstawianiu.

Przykład:

 • Nasz bankroll to 1000zł. W omawianym systemie bukmacherskim zaleca się stawkować 2% od kapitału.
 • Obstawiamy więc pierwszy zakład za 20zł, ale niestety go przegraliśmy. Nasz bankroll wynosi więc 980zł.
 • Kolejny zakład wnosimy także za 2% bankroll’a, ale nie początkowego, tylko tego, który nam pozostał, a więc 19,60zł.
 • Wnosimy kolejny zakład, tym razem za 19,60zł, załóżmy, że trafiliśmy typ po kursie 2.30, wygraliśmy więc na czysto 39,70 i nasz kapitał wynosi teraz 1019,70zł.

Idąc tym systemem bukmacherskim mamy kontrolę nad swoim kapitałem i zmniejszamy szansę bankructwa. Zysk z takiego systemu bukmacherskiego wymaga czasu, ale wielu graczy chwali sobie właśnie takie rozwiązanie.

Wady/zalety:

 • To system, w którym odnajdzie się początkujący gracz. Zaawansowani typerzy też korzystają z procentowego stawkowania, ponieważ przynosi on efekty w postaci zysków.
 • System bukmacherski polegający na procentowym stawkowaniu chroni słabszych typerów, można łatwo policzyć, że trudniej jest zbankrutować, nawet, kiedy duża ilość typów jest nieskuteczna.
 • Nie pomnożymy kapitału w krótkim czasie – ten system to maraton, w którym nie możemy tracić cierpliwości i trzymać się zasad.

Progresja na remisy – najlepsze ligi

Jednym z systemów bukmacherskich, nad którym warto się pochylić, jest progresja remisowa. Jak działa ten system? Ustalamy stawkę startową, gracze z dużym budżetem rozpoczynają od 100 PLN, my spróbujemy wytłumaczyć progresję remisową na stawce dla niezdecydowanych użytkowników, czyli 10 PLN.

Progresja (sama w sobie) polega na zwiększaniu stawki. Kiedy to robimy? Mamy dwa typy progresji:

 • Progresja, w której zwiększamy stawkę po porażce (żeby odrobić straty)
 • Progresja, w której zwiększamy stawkę po wygranej (prawo serii)

Zaprezentujemy przykład z progresją po porażkach. Na czym natomiast polega typ progresji remisowej? To nic trudnego, po prostu obstawiamy na remisy w spotkaniach piłkarskich lub hokejowych (największe prawdopodobieństwo remisu).
kupon blokowy

Jak wybrać ligę do progresji remisowej?

Do tego musi nam posłużyć strona z odpowiednimi statystykami. Żeby wybrać naszą ligę, musimy sprawdzić, ile remisów w niej pada (procentowo). Należy obstawiać rozgrywki, w których pada ich więcej, wtedy dajemy sobie największą szansę na wygraną. Jakie ligi warto brać pod uwagę w progresji remisowej? Najwięcej remisów (w ligach dostępnych u legalnych polskich bukmacherów) pada na Białorusi, aż 46%! Warto też śledzić Serie B (druga liga włoska), gdzie pada 35% remisów.

Kiedy wybierzemy już ligę, należy zrobić selekcję drużyn i sprawdzić, które z nich najczęściej remisują. Zespół Salernitana w II lidze włoskiej remisował aż 17 razy, co stanowi 47% jej wszystkich spotkań. Obstawiając taką drużynę progresją remisową (czy to ze zwiększaniem stawek po wygranej, czy przegranej) bylibyśmy na sporym plusie.

Zarabianie na zakładach bukmacherskich – czy bez systemu jest to możliwe?

Raczej nie. Każdy gracz, który jest nastawiony na zarabianie na zakładach bukmacherskich, musi wybrać swój system, chociażby ten najprostszy. Systemem bukmacherskim można też nazwać obstawianie konkretnej ligi czy zespołu. Nie jest to nic zbyt wymyślnego, ani odkrywczego, ale najważniejsze w systemach bukmacherskich jest to, aby gracz dostosował go pod swoje umiejętności i budżet.

Warto spróbować różnych systemów bukmacherskich, by odnaleźć swój patent na zarabianie na zakładach bukmacherskich.

Jak postawić optymalny zakład systemowy z wieloma kombinacjami?

Najbardziej optymalnym zakładem systemowym z wieloma kombinacjami jest postawienie dobrze przeanalizowanych pozycji. W kuponach systemowych z kombinacjami ograniczamy ryzyko przegranej, dzieląc nasz zakład na bloki. Najprościej można to wytłumaczyć na kuponie triple, w którym wybieramy system 2 z 3.

Tworzymy kupon z trzech pozycji, tworzą one akumulacje ABC (trzy typy). Mamy jednak wątpliwości czy wejdą wszystkie, ale mamy pewność, że typy są bardzo dobre, więc minimalizujemy ryzyko. Wybierając system 2 z 3 tworzymy bloki: AB, AC, BC – jeśli jeden z typów nie będzie trafiony, to wejdą inne bloki.

Zakład systemowy z wieloma kombinacjami rozkłada się proporcjonalnie jak w przykładzie z trzema blokami.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem