Jak to nie wpadło?! Lewandowski zatrzymany przez Courtois [WIDEO]

Robert Lewandowski zakończył mecz Superpucharu Hiszpanii z Realem z bramką oraz asystą. Barcelona rozbiła Królewskich 3:1. Polak mógł mieć na koncie jeszcze co najmniej jedno trafienie, ale na wysokości zadania stanął Thibaut Courtois.

W tym sezonie w Barcelonie gole wymawia się po polsku, nawet jeśli mecz odbywa się w Arabii Saudyjskiej. Już w pierwszej połowie Lewandowski miał cztery świetne akcje: strzał głową, uderzenie w słupek po interwencji Courtois, asystę przy golu Gaviego i własną bramkę – wyliczyło Mundo Deportivo.

Worek z bramkami rozwiązał się w końcówce 1. połowy. Wówczas zadziałał duet Gavi – Lewandowski, obsługując się wzajemnie asystami:

Gol i asysta Roberta Lewandowskiego z Realem. Pierwsze trofeum w FC Barcelonie!

Ale już w 13. minucie gry kapitan reprezentacji Polski mógl wpisać się na listę strzelców. Piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na rękawicach bramkarza Królewskich, a następnie odbiła się od słupka i wróciła do gry.