Jak po zmianie rywala poradzi sobie Borys Mańkowski?

Równo 10 dni przed galą KSW 41 doszło do istotnej zmianie w karcie walk. Rywalem Borysa Mańkowskiego został Roberto Soldic, który zastąpił kontuzjowanego Dricusa Du Plessisa. Pochodzący z RPA zawodnik musiał wycofać się z tego pojedynku, gdyż naderwał więzadłą i mięśnie w prawej dłoni.

Równo 10 dni przed galą KSW 41 doszło do istotnej zmiany w karcie walk. Rywalem Borysa Mańkowskiego został Roberto Soldic, który zastąpił kontuzjowanego Dricusa Du Plessisa. Pochodzący z RPA zawodnik musiał wycofać się z pojedynku, gdyż naderwał więzadła i mięśnie w prawej dłoni.

Od razu nasuwa się pytanie: jak Mańkowski poradzi sobie ze zmianą rywala tuż przed pojedynkiem? Na całe szczęście dla niego Soldic gabarytowo jest podobno do Du Plessisa, więc teoretycznie wiele zmieniać nie będzie trzeba. Wiadomo jednak, że każdy zawodnik jest inny, więc na kilka chwil przed galą Mańkowski musiał zmienić ułożony przez trenerów plan i uczyć się nowej taktyki.

Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć zmiany rywali, które miały miejsce w ostatnim czasie w polskim MMA oraz boksie. Z racji tego, że prawie przed każdą galą ktoś z zestawienia wypada, jest tego naprawdę sporo, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że przykładów moglibyśmy podać znacznie więcej.

Szymon Kołecki – Kamil Bazelak

Walka wieczoru podczas niedawnej gali Babilon MMA. Do pojedynku nie doszło, gdyż Bazelak musiał wycofać się cztery dni przed z powodu kontuzji. W jego miejsce wskoczył Michał Orkowski. Kołecki poradził sobie, wygrał, ale powiedział tuż po walce, że więcej ze zmianą przeciwnika na pewno się nie zgodzi i z pojedynku się wycofa. W tym jednak przypadku zmiana rywala nie miała wpływu na zawodnika.

Marcin Tybura – Marek Hunt

Możliwie najwyższy poziom, gdyż mówimy o UFC. Hunt doznał kontuzji i musiał wycofać się z pojedynku. W jego miejsce wskoczył Fabricio Werdum, czyli jedna z legend MMA. O zmianie rywala Polak dowiedział się dużo szybciej i trzeba sobie powiedzieć jasno, że nowy przeciwnik prezentował na pewno wyższy poziom sportowy. Polak po bardzo dobrej walce przegrał na punkty.

Marcin Tybura nie poradził sobie ze zmianą rywala podczas gali UFC

Mariusz Pudzianowski – James McSweeney

Tu z kolei sytuacja z ostatniej gali KSW, gdy Irlandczyk nie został dopuszczony do walki przed lekarzy. Dziwna sytuacja, bo McSweeney brał czynny udział w promocji gali, przyjeżdżał do Polski, odgrażał się naszemu reprezentantowi, a nie był w ogóle zdolny do walki. Jego zastępcą był Jay Silva, ale Pudzian pokonał go na punkty. Znowu – zmiana rywala nie wpłynęła źle na zawodnika.

Paweł Biszczak – Wojciech Wierzbicki

Gala FEN 19, Wrocław, połowa października. To tam miał się odbyć pojedynek tych panów, ale ostatecznie Wierzbicki wypadł z walki z powodu kontuzji. Jego zmiennikiem był Igor Danis, który przegrał z Biszczakiem przez ciężki nokaut już w pierwszej rundzie. Po raz kolejny zmiana rywala nie miała wpływu na zawodnika.

Krzysztof Głowacki – Brian Howard

Przechodzimy do boksu, a konkretnie do Polsat Boxing Night. 13 dni przed wydarzeniem Amerykanin nie dostał pozwolenia na walkę, a w za oceanem zatrzymały go… problemy z płaceniem alimentów. W jego miejsce wskoczył Hizni Altunkaya, który legitymował się znakomitym rekordem (29-0), ale był tłem dla Polaka i gładko przegrał. Głowackiemu zmiana rywala nie przeszkodziła w zwycięstwie.

Adam Balski – Vikapita Meroro

Ta sama gala, kolejna zmiana. Meroro miał być dla Balskiego największym wyzwaniem, ale ostatecznie nie przyleciał do Polski. Powodem była śmierć jego ojca na kilka tygodni przed pojedynkiem. Pięściarz przyznał, że nie mógł skupić się na boksie i kompletnie go to rozbiło. W jego miejsce wskoczył Łukasz Janik. Balski pewnie wygrał ten pojedynek przez TKO w czwartej rundzie.

Michał Kita – Karol Bedorf

Starcie podczas gali KSW 39, do którego nie doszło, bo Bedorf doznał kontuzji nogi. W jego miejsce wskoczył Michał Andryszak, który zwyciężył już w pierwszej rundzie. Kita nie potrafił poradzić sobie z zawodnikiem, mimo że o jego zakontraktowaniu dowiedział się z wyprzedzeniem.

Kamil Łebkowski – Caio Machado

Machado miał walczyć podczas gali FEN 17, ale… padł ofiarą oszustów. Jego miejsce na dwa dni przed pojedynkiem zajął Saulius Bucius. Bomba wygrał przd techniczny nokaut już w pierwszej rundzie. Polakowi zmiana przeciwnika nie przeszkodziła w zwycięstwie.

Rywala Kamilowi Łebkowskiemu zmieniono 2 dni przed walką. I tak zwyciężył

Wiaczesław Głazkow – Tomasz Adamek

Tym razem sytuacja nieco inna, bo z walki wycofał się Polak, który był chory. W jego miejsce wskoczył Garrett Wilson, ale Ukrainiec pewnie wygrał dzięki jednogłośnej decyzji sędziów. Adamek z Głaskowem ostatecznie zmierzył się cztery miesiące później i musiał uznać wyższość swojego rywala.

Krzysztof Zimnoch – Artur Szpilka

Słynny pojedynek, do którego nie doszło i – kto wie – być może nigdy nie dojdzie. Szpilka był kilka tygodni po walce z Mike’m Mollo, miał wstrząs mózgu i nie był  stanie wyjść do ringu. W jego miejsce wskoczył Damian Trzciński. Zimnoch pewnie wygrał tę walkę.

Widzimy, że najczęściej zmiana rywala nie miała wpływu na zawodnika, który potrafił sobie poradzić w nowej dla siebie sytuacji. Zdarzało się jednak, że rezerwowy potrafił zaskoczyć i napsuć sporo krwi oponentowi. Jak będzie tym razem? Czy Borys Mańkowski poradzi sobie z Roberto Soldicem?

KSW 41 już 23 grudnia od godziny 19.

Zwycięstwo Mańkowskiego: 1,17

Zwycięstwo Soldica: 4,5

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem