Jacek Magiera nie jest już trenerem Legii Warszawa!

W czerwcu był jednym z symboli klubu, kapitanem statku, który dopłynął po tytuł mistrza Polski, sternikiem, który prowadził dumnie Legię w Lidze Mistrzów. We wrześniu nie jest już trenerem klubu ze stolicy. Jacek Magiera został zwolniony z funkcji szkoleniowca Legii Warszawa. Jeszcze 8 sierpnia prezes Legii, Dariusz Mioduski, napisał to: Długa i dobra rozmowa wczoraj

W czerwcu był jednym z symboli klubu, kapitanem statku, który dopłynął po tytuł mistrza Polski, sternikiem, który prowadził dumnie Legię w Lidze Mistrzów. We wrześniu nie jest już trenerem klubu ze stolicy. Jacek Magiera został zwolniony z funkcji szkoleniowca Legii Warszawa.

Jeszcze 8 sierpnia prezes Legii, Dariusz Mioduski, napisał to:

A teraz drogi obu Panów się rozeszły, bo Miduski nie widzi sensu kontynuowania współpracy z Jackiem Magierą.

Oto oficjalny komunikat, który w tej sprawie wydała Legia Warszawa:

Decyzją Zarządu Klubu Legia Warszawa Jacek Magiera przestał dzisiaj pełnić obowiązki trenera pierwszego zespołu. Klub zakończył również współpracę z dyrektorem sportowym – Michałem Żewłakowem. Ze sztabu Legii odchodzi ponadto asystent trenera – Tomasz Łuczywek oraz trener przygotowania fizycznego – Sebastian Krzepota.

„Spotkałem się z Jackiem dziś rano i podziękowałem mu za wszystko co zrobił dla Legii, nie tylko jako pierwszy trener, ale przez te wszystkie lata, które spędził w Klubie. To była dla mnie osobiście bardzo ciężka rozmowa, bo darzę Jacka olbrzymim szacunkiem i sympatią. On jest i pozostanie częścią Klubu. Mam nadzieję, że kiedyś tu jeszcze wróci. Nigdy nie zapomnimy mu pięknych chwil, które przeżyliśmy w Lidze Mistrzów oraz Mistrzostwa Polski. Dzisiaj w Klubie konieczne są jednak głębsze zmiany w obszarze sportowym, które mają nam pomóc osiągnąć cel na ten rok, jakim jest obrona Mistrzostwa Polski, ale przede wszystkim zbudować w Klubie długofalową jakość, która będzie fundamentem trwałego rozwoju i sukcesów sportowych na miarę naszych ambicji i oczekiwań. Dlatego musieliśmy podjąć trudne, ale przemyślane decyzje” – powiedział Dariusz Mioduski, Prezes Zarządu Legii Warszawa.

 

Odnosząc się do pozostałych zmian Dariusz Mioduski dodał:

 

„Wszystkim bardzo dziękuję za pracę dla Legii i współtworzenie jej sukcesów. Szczególnie Michał był jednym z filarów Klubu w ostatnich latach, najpierw jako zawodnik, potem dyrektor skautingu i wreszcie dyrektor sportowy. Cenię jego wiedzę i umiejętności, a przy tym bardzo go lubię, jako człowieka. Wierzę, że będzie dalej rozwijał swoją karierę i na zawsze pozostanie przyjacielem Legii, która wiele mu zawdzięcza”. 

***

Ze stanowiska zwolniony został również Michał Żewłakow, czyli Dyrektor Sportowy Legii.

Kto teraz będzie trenerem Legii? Kto zostanie Dyrektorem Sportowym? Dlaczego Mioduski miesiąc temu pisał jedno, a po chwili zrobił drugie? Dlaczego Magiera nie został zwolniony przed przerwą reprezentacyjną, tylko tuż po niej? Co zmieni odejście Magiery?

Odpowiedzi na te pytania póki co nie ma. Czy będą? Czas pokaże.

Mamy Meksyk w drużynie mistrza Polski. Całkiem możliwe, że karuzela dopiero się rozkręca.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem