Izraelczyk Mohamad Awad zaga w Lechu!

Lech Poznań planuje zwiększyć rywalizację w linii ataku. Wszystko wskazuje na to, że do Mikaela Ishaka w najbliższych dniach dołączy 23-letni Mohamad Awad z Maccabi Hajfa.

Izraelskie media poinformowały o zainteresowaniu ze strony Lecha Poznań rezerwowym napastnikiem Maccabi Hajfa. Jak ustalił Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl, transfer Mohamada Awada rzeczywiście jest bliski finalizacji. Chodzi o roczne wypożyczenie z opcją wykupu. Izraelczyk niedawno przedłużył kontrakt ze swoim klubem. Kwota odstępnego, jaka satysfakcjonuje Maccabi, to 1,5 miliona euro. A to oznacza, że musiałby naprawdę zrobić w Polsce furorę, by Lech pokusił się o pozyskanie go na stałe. Na dziś, władzom Kolejorza najprawdopodobniej chodzi o ruch krótkoterminowy – zwiększenie rywalizacji w linii ataku, załatanie dziur, a na ocenę dalszej przydatności Awada przyjdzie czas w przyszłości.

Lech poszukuje napastnika, ponieważ kontuzji w meczu reprezentacji młodzieżowej doznał obiecujący Filip Szymczak.

Osiemnastolatek zdobył dla Lecha już w tym sezonie dwa gole – w Pucharze Polski z Odrą Opole oraz w eliminacjach Ligi Europy, z łotewską Valmierą FC. W obu przypadkach grał tylko „ogony”, bo dobrze do zespołu wkomponował się Mikael Ishak. Część kibiców domagała się Szymczaka w większym zakresie minutowy. W ostatnich dniach lechita zdobył bramkę także w spotkaniu kadry U-19 z Niemcami, niestety boisko opuszczał poturbowany. Próba wypożyczenia Mohamada Awada sugeruje, że uraz może być poważniejszy. Klub z Wielkopolski chce większego pola manewru w linii ataku.

Tutaj o szansach na wypożyczenie Awada pisze serwis meczyki.pl. 

Jak pod względem liczb przedstawia się Izraelczyk? Rozegrał dotąd 91 spotkań na poziomie ekstraklasy swojego kraju. Zdobył 17 bramek, dołożył 8 asyst. W ostatnich miesiącach z walki o pierwszy skład skutecznie wyleczył go reprezentant Australii – Nikita Rukavytsya, który tylko w poprzednim sezonie ligowym strzelił 22 gole.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem