Izako Boars rezygnuje z udziału w ESL Mistrzostwach Polski

W tym sezonie ESL Mistrzostw Polski Izako Boars nie zobaczymy. Organizacja w porozumieniu z zawodnikami wycofała się z rozgrywek, aby skupić się na Polskiej Lidze Esportowej.

Przerwa wakacyjna na polskiej scenie CS:GO dobiega ku końcowi, a wczoraj ESL zdradził szczegóły na temat kolejnej edycji ESL Mistrzostw Polski. Faza zasadnicza rozgrywek ruszy jeszcze w tym miesiącu, a finały zostaną rozegrane na lanie przy udziale publiczności. W turnieju nie weźmie jednak udział jedna z najlepszych ekip w kraju – Izako Boars.

Zobacz również: Nordavind wystawia wszystkich zawodników na listę transferową

Zarząd „Dzików” w porozumieniu z zawodnikami zdecydował o wycofaniu się z rozgrywek. iBoars będzie występować w Polskiej Lidze Esportowej i to na tych zawodach chcą się skupić. Jak wiadomo grafik topowych polskich drużyn jest dość napięty. Rozgrywki międzynarodowe, kwalifikacje do większych kompetycji przeplatają się właśnie z rozgrywkami krajowymi, więc udział zarówno w PLE jak i ESL MP po prostu nie każdemu się kalkuluje. Paweł Potoczny, menedżer Izako Boars, poinformował również, że organizacja nie chce obciążać zawodników taką ilością spotkań, gdyż otrzymali wiele zaproszeń do europejskich zmagań. Możliwe, że „Dziki” nie będą ostatnią organizacją, która podjęła takie kroku.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem