Ivan Rakitić wybrał klub, do którego odejdzie zimą. Ma grać z Polakiem

Stracił miejsce w podstawowym składzie Barcelony, ale nie stracił ambicji. Wicemistrz świata z ostatniego mundialu chce grać, a najlepszym wyjściem okazało się zmienienie klubu. Jak podają media, zarówno Ivan Rakitić dokonał wyboru, jak i Duma Katalonii dała mu zielone światło na zmianę klubu. 

Skład piłkarskiej drużyny nie jest z gumy. W kadrze jest ponad dwudziestu piłkarzy, grać może jedenastu – ponad połowa zawodników w klubie musi się więc pogodzić z rolą rezerwowego. Wszyscy podejmują walkę o pierwszy skład, ale nie dla wszystkich kończy się ona sukcesem. Z pomocą przychodzi okienko transferowe. Z tego zimowego zamierza skorzystać pomocnik Barcelony.

Jak podał „Sport”, Ivan Rakitić wybrał klub, do którego chce się przenieść za nieco ponad miesiąc. Chorwat wybrał Juventus FC.

Trudno mu się dziwić – jesteś kluczową postacią drugiej reprezentacji na świecie, byłeś wielokrotnym mistrzem Hiszpanii czy zwycięzcą Ligi Mistrzów, który godnie zastąpił Xaviego czy Iniestę, oczywiście bez wznoszenia się na ten sam, niebotyczny niemal poziom. Ogólnie jednak dał radę, ale czas płynie, konkurencja nie śpi, a ta w postaci Frenkiego De Jonga czy Arthura okazała się lepsza.

Chorwat rozegrał w tym sezonie tylko dziesięć meczów, w dodatku wchodził głównie na końcówki. Przegrana rywalizacja zmusiła go do poszukiwania innych rozwiązań, a chętnych na jego usługi nie brakowało. Swój akces do karty zawodniczej zgłosiły ponoć Milan czy Inter, ale wszystko wskazuje na to, że zimą Chorwat ma trafić do Juventusu.

FC Barcelona, jak podaje „Sport”, wyraziła zgodę na transfer swojego piłkarza. Dziennik podkreśla jednak, ze nie zamierza go sprzedawać za mniej niż 35 milionów euro. To nie jest kwota zaporowa, która będzie nie do przeskoczenia dla „Starej Damy”. Wiele wskazuje więc na to, że pomocnik Barcelony będzie grał razem z Cristiano Ronaldo czy Wojciechem Szczęsnym. Rakitić zmienia otoczenie, w którym o skład również nie będzie łatwo. Ścisk w drugiej linii Juventusu też jest ogromny…

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem